- Brother HL-L5210DW - skrivare - svartvit - laser
inkl. moms
Slut i lager
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
- Skriv ut upp till 48 sidor per minut
- 2-sidig utskrift, upp till 24 sidor per minut
- Gigabit ethernet och 5 GHz WiFi
- 256MB internminne
- 250-arks pappersmagasin som kan utökas till 1,290 11
- Levereras med toner för 3 000 sidor, 11 000 maximal kapacitet tillgänglig 7
- Maximal säkerhet
- Enhet
- Toners
- Trumma
- Nätkabel
- Snabbinställningsguide
- Garantikort
| Produktbeskrivning | Brother HL-L5210DW - skrivare - svartvit - laser |
| Typ av skrivare | Arbetsgruppsskrivare - laser - svartvit |
| Vikt | 11.2 kg |
| Mediestorleksklass | A4/Legal |
| Max. mediestorlek | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) |
| Min. mediestorlek (standard) | 69.8 mm x 127 mm |
| Maximal mediestorlek (anpassad) | 215.9 mm x 355.6 mm |
| Utskriftshastighet | Upp till 48 spm - svartvit - A4 (210 x 297 mm) ¦ Upp till 50 spm - B/W (ISO/IEC 24734) - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) ¦ Upp till 24 ipm (bilder per minut) - B/W duplex - A4 (210 x 297 mm) ¦ Upp till 24 spm - B/W duplex - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) |
| Maxupplösning (svart/vit) | 1200 x 1200 dpi |
| Maximal upplösningsklass (svart-vitt) | 1200 x 1200 dpi |
| Automatisk duplex | Ja |
| Gränssnitt | USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), NFC |
| AirPrint-aktiverad | Ja |
| RAM installerat (max) | 256 MB |
| Språksimulering | PCL 6, BR-Script3, IBM ProPrinter XL, EPSON FX-850, PDF 1.7 |
| Total mediekapacitet | 350 ark |
| Mediehantering | Inmatningsfack för 250 ark, flerfunktionsfack för 100 ark |
| Rekommenderad månatlig volym | Up to 5000 pages |
| Nätverk | Printserver |
| Strömtillförsel | AC 220 - 240 V |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
| Dimensioner (BxDxH) | 37.3 cm x 38.8 cm x 25.7 cm |
Allmänt
| Typ av skrivare | Arbetsgruppsskrivare - laser - monokrom |
Skrivare
| Inbyggda enheter | 1-radig LCD-display |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| AirPrint-aktiverad | Ja |
| Automatisk duplex | Ja |
| Tid för första utskrift i svartvitt | 6.7 sek |
RAM
Mediahantering
| Mediestorlekar | ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), A4 (210 x 297 mm), JIS B5 (182 x 257 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), Executive (184 x 267 mm), Legal (216 x 356 mm), Folio (216 x 330 mm), 195 x 270 mm |
| Kuvertstorlekar | International DL (110 x 220 mm), Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm) |
| Medievikt | 60 g/m² - 230 g/m² |
| Mediamatare | Inmatningsfack: 1 x automatisk - 250 ark - Legal (216 x 356 mm) vikt: 60 g/m² - 163 g/m² ¦ Flerfunktionsfack: 1 - 100 ark - 215.9 x 355.6 mm vikt: 60 g/m² - 230 g/m² ¦ Utmatningsfack: 1 - 150 ark |
| Maximal mediekapacitet | 1290 ark |
| Kapacitet hos utmatningsfack | 150 ark |
Driftscykel
Nätverk
| Nätverk | Printserver |
| Protokoll för administration på distans | IPPS, HTTPS, SMTP, SNMP 3, Syslog |
Expansion/Anslutning
| Anslutningar | 1 x USB 2.0 - 4-stifts USB typ B ¦ 1 x Gigabit LAN |
Diverse
Strömtillförsel
| Nätdel | Nätaggregat - intern |
| Nätspänning | AC 220 - 240 V |
| Erforderlig frekvens | 50/60 Hz |
| Energiförbrukning vid drift | 670 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 31 Watt |
| Strömkonsumtionsvila | 5.5 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Medföljande programvara | ThinPrint Client, Barcode Print |
Miljöstandarder
| Blå ängel | Ja |
| ENERGY STAR | Ja |
| Ekomärkning Nordic Swan | Ja |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år - på platsen ¦ Begränsad garanti - 1 år - retur |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 32.5 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80 % (icke-kondenserande) |