- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Möss & Tangentbord
- Tangentbord
- Logitech Gaming G512 - tangentbord - QWERTY - brittisk - kol Inmatningsenhet
Logitech Gaming G512 - tangentbord - QWERTY - brittisk - kol Inmatningsenhet
Högpresterande speltangentbord där du kan välja avancerade, mekaniska GX-brytare. Med 1 ms rapporteringsfrekvens, USB-genomföring, LIGHTYSNC...
1 949 kr
inkl. moms
Bara 3 kvar
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Högpresterande speltangentbord där du kan välja avancerade, mekaniska GX-brytare. Med 1 ms rapporteringsfrekvens, USB-genomföring, LIGHTYSNC RGB och konstruktion av aluminiumlegering.
- LIGHTSYNC RGB
- Val av mekanisk brytare
- Aluminiumlegering i flygplansklass
- USB-genomföring
- Funktionstangenter
- Ladda ner LGS nu dedikerade spelfunktioner
- LIGHTSYNC RGB
G512 kan anpassas per nyckel med cirka 16,8 M färger. Skapa egna animeringar eller välj från ett urval förvalda effekter. Och med LIGHTSYNC-teknik styrs belysningen av spel, ljud eller din skärm för att leverera den mest uppslukande RGB-upplevelsen någonsin. Avancerade inställningar kräver Logitech G HUB som finns att ladda ner på logitech.com/downloads - VAL AV MEKANISK OMKOPPLARE
Avancerade, mekaniska GX-brytare – konstruerade och 100 % testade för prestanda, lyhördhet och hållbarhet. Välj mellan tre olika mekaniska brytare - GX Blue (klickande), GX Brown (taktil) och GX Red (linjär) - Aluminiumlegering av flygplansstandard
G512 är tillverkad av en otroligt stark och hållbar 5052 aluminium-magnesiumlegering som möjliggör både en minimal design och en vacker estetik. Styvheten hos 5052-legeringen ger också ett robust, halkfritt chassi som rymmer en komplett uppsättning funktioner för en oslagbar spelupplevelse - USB-genomföring
Bekvämlighet och snabbhet finns inom räckhåll. Den extra, dedikerade USB-kabeln kopplar USB-genomföringsporten till dess egna ingång för full effektgenomströmning och datahastighet. Koppla in en enhet eller mus för att attackera dina motståndare utan att missa en sekund - Tangenter med full funktion
Lättåtkomliga medie- och ljusreglage. Använd FN-tangenten för att styra volymen, spela upp och pausa, stänga av ljudet, växla spelläge, ändra ljuseffekter osv. Använd FN-växlingsfunktionen i Logitech G HUB och konfigurera dina funktionstangenter så att de utför dessa alt-kommandon som standard - Dedikerade spelfunktioner
Förlora inte ett spel på grund av att du har fel på Windows -tangenten. Växla spelläge med FN+F8. Inaktivera flera tangenter med Logitech G HUB. Lagra RGB-belysningsprofiler per tangent i det inbyggda minnet för användning på alla system. Avancerade inställningar kräver Logitech G HUB som finns att ladda ner på logitech.com/downloads - 26-Key Rollover och Anti-Ghosting
Tryck på flera tangenter samtidigt i valfri ordning och få exakt det du tänkt dig med 26-tangenters rollover. Prestandajusterad anti-ghosting ger dig tillförlitlig kontroll när flera spelkommandon ges samtidigt - Programmerbara makron
Använd Logitech G HUB för att programmera anpassade funktioner och makrokommandon på F1-F12-knapparna. Förenkla livet som spelare. Utför komplexa kommandon eller släpp lös en tidsbestämd serie åtgärder eller trollformler med en knapptryckning
| Produktbeskrivning | Logitech Gaming G512 - tangentbord - QWERTY - brittisk - kol Inmatningsenhet |
| Typ av enhet | Tangentbord |
| Bakgrundsbelyst | RGB/16,8 miljoner färger |
| Gränssnitt | USB |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Lokalisering och layout | QWERTY brittisk |
| Snabbtangentsfunktion | Multimedia, programmerbar, volym, makroknappar, spellägesnyckel |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Egenskaper | USB-hub |
| Gaming | Ja |
| Nyckellåstyp | GX Brown Tactile |
| Färg | Kol |
| Dimensioner (BxDxH) | 45.5 cm x 13.2 cm x 3.4 cm |
| Vikt | 1.02 kg |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
Allmänt
| Typ av enhet | Tangentbord |
| Bakgrundsbelyst | RGB/16,8 miljoner färger |
| Gränssnitt | USB |
| Snabbtangentsfunktion | Multimedia, programmerbar, volym, makroknappar, spellägesnyckel |
| Lokalisering och layout | QWERTY brittisk |
| Tangentbordsteknologi | Mekanisk |
| Nyckellåstyp | GX Brown Tactile |
| Antal samtidiga tangenttryck | 26 |
| Gaming | Ja |
| Justerbar höjd | Ja |
| Egenskaper | USB-hub, numeriskt tangentbord |
| Bredd | 45.5 cm |
| Djup | 13.2 cm |
| Höjd | 3.4 cm |
| Vikt | 1.02 kg |
Expansion/Anslutning
| Gränssnitt | USB 2.0 |
Diverse
| Färg | Kol |
Programvara & Systemkrav
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Produktlinje | Logitech Gaming |
| Modell | G512 |
| Märke | Logitech |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.