- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Möss & Tangentbord
- Tangentbord
- Bakker Elkhuizen UltraBoard 950 V2 - tangentbord compact - QWERTY - brittisk - ljusgrå, mörkgrå Inmatningsenhet
Bakker Elkhuizen UltraBoard 950 V2 - tangentbord compact - QWERTY - brittisk - ljusgrå, mörkgrå Inmatningsenhet
Trots sin kompakta storlek är UltraBoard 950 V2 fullmatat med funktioner. Det följer de ergonomiska standarder som beskrivs i DIN EN ISO-nor...
1 289 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Trots sin kompakta storlek är UltraBoard 950 V2 fullmatat med funktioner. Det följer de ergonomiska standarder som beskrivs i DIN EN ISO-normerna för tangentbord. Saxmekanismen, tangenternas centrumavstånd på 19 mm och konkava tangenter med mörk text på vit bakgrund ger ett bekvämt och exakt skrivande. Ytterligare funktioner är snabbtangenter, integrerade multimediatangenter och statuslampor för ett effektivt arbetsflöde.
- Kompakt men rik!
Trots sin kompakta storlek är UltraBoard 950 V2 fullmatat med funktioner. Det följer de ergonomiska standarder som beskrivs i DIN EN ISO-normerna för tangentbord. Saxmekanismen, tangenternas centrumavstånd på 19 mm och konkava tangenter med mörk text på vit bakgrund ger ett bekvämt och exakt skrivande. Ytterligare funktioner är snabbtangenter, integrerade multimediatangenter och statuslampor för ett effektivt arbetsflöde. - Smal och ergonomisk design
UltraBoard 950 V2:s kompakta design främjar en hälsosammare arbetsställning genom att eliminera det traditionella numeriska tangentbordet, vilket minskar avståndet till musen. Denna design minimerar fysisk belastning på underarmen och axeln. Det integrerade nummerfältet kan nås via NumLock-tangenten för bekvämlighet. - Ergonomisk bakgrund
Ett kompakt tangentbord utan numerisk knappsats som gör det möjligt att placera musen närmare tangentbordet. Forskning visar att 90% av användarna inte använder den numeriska knappsatsen, om ens någonsin. Med ett kompakt tangentbord arbetar du bekvämare eftersom det minskar avståndet till musen (Cook C. et al., 1998). Detta minskar belastningen på underarmar och axlar. Mörka bokstäver på en klar bakgrund gör det lättare att läsa (ISO 9241) och bidrar till högre produktivitet (Snyder, 1990). - Reflexfri design
Den matta ytan på UltraBoard 950 V2, kombinerad med dess ljusa färg och mörka bokstäver, minimerar reflektioner och förbättrar läsbarheten. De utfällbara gula fötterna ger en optimal betraktningsvinkel för dem som inte använder tiofingersystemet. Den stiliga designen förbättrar både användbarhet och produktivitet. - Bekväm och tyst skrivupplevelse
UltraBoard 950 V2 har en saxmekanism som erbjuder en bekväm, tyst skrivupplevelse med mindre kraft för att trycka ner tangenterna. Denna design bibehåller tangenterna taktila feedback, vilket säkerställer en effektiv skrivupplevelse med minimalt tryck.
- Bakker Elkhuizen UltraBoard 950 V2 - tangentbord
- Skydd, USB-C till USB-A-adapter
| Produktbeskrivning | Bakker Elkhuizen UltraBoard 950 V2 - tangentbord compact - QWERTY - brittisk - ljusgrå, mörkgrå Inmatningsenhet |
| Typ av enhet | Tangentbord |
| Gränssnitt | USB-C |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Lokalisering och layout | QWERTY brittisk |
| Snabbtangentsfunktion | E-post, num lock, skärmdump, hemsida, multimedia |
| Skydd | Halkfritt |
| Egenskaper | USB-hub |
| Färg | Ljusgrå, mörkgrå |
| Dimensioner (BxDxH) | 28.5 cm x 14.6 cm x 1.9 cm |
| Vikt | 455 g |
| Förpackningstyp | 100% återvunnen/bio-nedbrytbar papier/kartong |
| Tillverkarens garanti | 5 års garanti med produktregistrering |
Allmänt
| Typ av enhet | Tangentbord |
| Gränssnitt | USB-C |
| Snabbtangentsfunktion | E-post, num lock, skärmdump, hemsida, multimedia |
| Lokalisering och layout | QWERTY brittisk |
| Tangentbordsteknologi | Sax |
| Justerbar höjd | Ja |
| Skydd | Halkfritt |
| Egenskaper | USB-hub |
| Bredd | 28.5 cm |
| Djup | 14.6 cm |
| Höjd | 1.9 cm |
| Vikt | 455 g |
Expansion/Anslutning
| Gränssnitt | 2 x USB (laddar) |
Diverse
| Färg | Ljusgrå, mörkgrå |
| Kabellängd | 1.35 m |
| Inkluderade tillbehör | USB-C till USB-A-adapter, skydd |
| Standarder som följs | Plug and Play, ISO 9241, ANSI, FCC, UKCA, RoHS, WEEE, DIN, EN |
| Paketdetaljer | 100% återvunnen/bio-nedbrytbar papier/kartong |
Programvara & Systemkrav
| Operativsystem erfordras | Apple MacOS, Microsoft Windows |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 16.2 cm |
| Emballagets djup | 30.1 cm |
| Emballagets höjd | 3 cm |
| Emballagets vikt | 558 g |
Hållbarhetsinformation
| Återvinningsbar | Ja - 70 % |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 5 år |
| Produktlinje | BakkerElkhuizen UltraBoard |
| Modell | 950 V2 |
| Märke | Bakker Elkhuizen |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.