- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Möss & Tangentbord
- Musmattor & Tillbehör
- Logitech G G440 - musmatta
Logitech G G440 - musmatta
Hård yta ger låg friktion och snabba och smidiga musrörelser. Gummibasen stannar på plats för intensivt spelande. Ytstrukturen är optimerad...
424 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Hård yta ger låg friktion och snabba och smidiga musrörelser. Gummibasen stannar på plats för intensivt spelande. Ytstrukturen är optimerad för Logitech G-möss och högsta möjliga spelprestanda.
- Låg ytfriktion: Den hårda ytan på musmattan ger rätt motstånd till musfötterna för plötsliga starter, stopp och snabba rörelser vid spel med låg DPI och förbättrad markörkontroll
- Konsekvent ytstruktur: Ger optimala bilder för sensorn för att överföra musrörelsen till markörrörelsen vid spel i hög hastighet
- Utformad för optimal prestanda: En ytstruktur som ligger nära den optimala testmiljön ger PC-spelare tillgång till Logitech G Mus-sensornoggrannhet och precision
- Stabil, styv, halkfri bas: Håller den hårda gamingmusmattan på plats vid intensivt spelande
- Hållbar konstruktion i flera lager: Gamingmusmatta gjord för att hålla länge med en hård spårningsyta och en stark polymerkärna.
- LÅG FRIKTION = HÖG HASTIGHET
G440 har extremt låg ytfriktion, vilket ger spelare med hög DPI en idealisk yta för subtila handrörelser och snabba musgester. Polyetenytan gör att musen kan röra sig även vid minimal kraft, vilket minimerar risken för misstag på grund av överkompensation vid start och stopp - Jämn ytstruktur
Tunga mönster och designer kan påverka sensorns prestanda. G440 har en ren, jämn ytstruktur. Det gör det lättare för sensorn att föra över musens rörelser till markören och är en klar förbättring från ojämna eller smutsiga bordsytor - Matchas med Logitech G-sensorer
Med G440 kan spelare få tillgång till en sensor med förbättrad exakthet och precision. G440 använder en ytstruktur som kan jämföras med den optimala testningsmiljön för Logitech G-möss - STABIL OCH STYV BAS
Det enda som glider med G440 är musen. En naturlig gummibas är ordentligt fäst till den stöttåliga insidan i polystyren och håller kvar den stadiga ytan precis där du placerat den på skrivbordet
| Produktbeskrivning | Logitech G G440 - musmatta |
| Produkttyp | Musmatta |
| Produktmaterial | Polystyren, gummi |
| Dimensioner (BxDxH) | 34 cm x 28 cm |
| Vikt | 229 g |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
Allmänt
| Produkttyp | Musmatta |
| Produktmaterial | Polystyren, gummi |
| Bredd | 34 cm |
| Djup | 28 cm |
| Grovlek | 3 mm |
| Vikt | 229 g |
| Färg | Svart |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Produktlinje | Logitech G |
| Modell | G440 |
| Märke | Logitech G |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.