- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Möss & Tangentbord
- Möss
- Contour Active Key Medical AK-PMH3 - Standard Sized - mus - medical, hygienic design - USB - vit
Contour Active Key Medical AK-PMH3 - Standard Sized - mus - medical, hygienic design - USB - vit
QuickClean medicinska mus är utvecklad för strikta hygienmiljöer inom sjukvård, tandvård och laboratorier, och möjliggör snabb, grundlig och...
1 559 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
QuickClean medicinska mus är utvecklad för strikta hygienmiljöer inom sjukvård, tandvård och laboratorier, och möjliggör snabb, grundlig och riktlinjeenlig desinfektion. Under övergången till Contour Active Key kan denna produkt komma att levereras med Cherry-varumärke.
- Medical Mouse
- QuickClean
- Optical sensor
- 1000 DPI
- Hygienic design
- PÅLITLIG I INFEKTIONSKÄNSLIGA MILJÖER
Helt inkapslad, IP68-klassad medicinsk mus som är konstruerad för snabb tvättbar och avtorkningsbar desinfektion i hygienkritiska miljöer. - UTVECKLAD FÖR SNABB, RUTINENLIG AVTORKNING
Slutna ytor möjliggör noggrann rengöring mellan användare utan att väta tränger in, vilket hjälper personalen att följa sina hygienrutiner. - SNABB OCH PRICKSÄKER PRESTANDA
1000 DPI optisk sensor ger exakt markörkontroll för effektiv klinisk dokumentation, även på blanka ytor. - KLAR FÖR KLINISK IT-DRIFTSÄTTNING – FRÅN OPERATION TILL RECEPTION
Fungerar med Windows, Linux, Android och macOS via USB-A (trådad eller 2,4 GHz trådlös, beroende på modell) och uppfyller centrala standarder: EN60601-1-2, CE, FCC, RoHS och REACH. Finns i både trådad och trådlös version för maximal flexibilitet.
- Mouse
- Manual
| Produktbeskrivning | Contour Active Key Medical AK-PMH3 - Standard Sized - mus - medical, hygienic design - USB - vit |
| Typ av enhet | Mus - ergonomisk |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten - USB |
| Färg | Vit |
| Inriktning | Höger- och vänsterhänta |
| Dimensioner (BxDxH) | 6.5 cm x 11.7 cm x 3.3 cm |
| Vikt | 113 g |
| Teknik för rörelsedetektering | Optisk |
| Antal knappar | 3 |
| Rörelseupplösning | 1000 dpi |
| Egenskaper | Scroll Sensor, symmetrisk design, platt konstruktion, Blue Light Sensor, vattentålig |
| Kabellängd | 1.8 m |
Allmänt
| Typ av enhet | Mus |
| Ergonomisk design | Ja |
| Inriktning | Höger- och vänsterhänta |
| Bredd | 6.5 cm |
| Djup | 11.7 cm |
| Höjd | 3.3 cm |
| Vikt | 113 g |
| Produktmaterial | Silikonmembran |
| Färg | Vit |
Inmatningsenhet
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Gränssnitt | USB |
| Teknik för rörelsedetektering | Optisk |
| Antal knappar | 3 |
| Rörelseupplösning | 1000 dpi |
| Kabellängd | 1.8 m |
| Egenskaper | Scroll Sensor, symmetrisk design, platt konstruktion, Blue Light Sensor, vattentålig |
Expansion/Anslutning
| Gränssnitt | 1 x USB - 4-stifts USB typ A |
Diverse
| Standarder som följs | IP68, FCC, ISED, CAN, EU RoHS, EN 60601-1-2:2015, IEC 60601-1 4th Edition |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 11.5 cm |
| Emballagets djup | 13.5 cm |
| Emballagets höjd | 4.5 cm |
| Emballagets vikt | 161 g |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Produktlinje | Contour Active Key Medical |
| Modell | AK-PMH3 |
| Märke | Active Key |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.