- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Möss & Tangentbord
- Möss
- 3Dconnexion SpaceMouse Compact - 3D-mus - USB
























3Dconnexion SpaceMouse Compact - 3D-mus - USB
SpaceMouse Compact imponerar med sin tydliga, funktionella design. Den är utrustad med de viktigaste funktionerna som möjliggör intuitiv, ex...
3 106 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
SpaceMouse Compact imponerar med sin tydliga, funktionella design. Den är utrustad med de viktigaste funktionerna som möjliggör intuitiv, exakt och enkel navigering i en 3D-miljö: den patenterade 3Dconnexion-sensorn med 6 frihetsgrader (6DoF) och 2 individuellt programmerbara knappar.
- Patenterad sensorteknik med 6 frihetsgrader (6DoF)
- 2 programmerbara knappar
- Kompakt fotavtryck
- Realistisk navigering i 3D-konstruktioner
3Dconnexions patenterade 6 Degrees of Freedom (6DoF) sensor är speciellt utformad för att hantera digitalt innehåll eller kameravyer i branschens ledande CAD-applikationer. Tryck, dra, vrid eller luta helt enkelt 3Dconnexions styrenhet för att intuitivt panorera, zooma och rotera din 3D-ritning. Din andra hand är fri att samtidigt välja, skapa eller redigera modellen med standardmusen. - Kompakt fotavtryck
Med sin tydliga, funktionella design är SpaceMouse Compact tillräckligt liten för att passa på vilket skrivbord som helst. Den solida basen i borstat rostfritt stål säkerställer exakt 3D-navigering. - Intuitiv att använda
Var och en av de två knapparna på SpaceMouse Compact öppnar sin egen radiella 3Dconnexion-meny. Detta ger direkt åtkomst till upp till 8 av dina favoritkommandon. Med programvaran 3DxWare 10 kan du skapa dina egna radiella menyer på några sekunder eller välja bland användbara förinställningar. - En drivrutin, flera enheter
3DxWare 10 är en allt-i-ett-drivrutin för alla dina 3Dconnexion-produkter. Det enkla men kraftfulla gränssnittet erbjuder anpassade inställningar för alla dina enheter.
- 3Dconnexion SpaceMouse Compact
- Software
| Produktbeskrivning | 3Dconnexion SpaceMouse Compact - 3D-mus - USB |
| Typ av enhet | 3D-mus |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten - USB |
| Dimensioner (BxDxH) | 7.7 cm x 7.7 cm x 5.4 cm |
| Vikt | 480 g |
| Antal knappar | 2 |
| Egenskaper | Programmerbara knappar, 3D sensorkåpa, 6DoF-teknik (six-degrees-of-freedom), radial menyknapp |
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10, Apple MacOS X 10.10 eller senare |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
Allmänt
| Typ av enhet | 3D-mus |
| Bredd | 7.7 cm |
| Djup | 7.7 cm |
| Höjd | 5.4 cm |
| Vikt | 480 g |
Inmatningsenhet
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Gränssnitt | USB |
| Antal knappar | 2 |
| Egenskaper | Programmerbara knappar, 3D sensorkåpa, 6DoF-teknik (six-degrees-of-freedom), radial menyknapp |
Expansion/Anslutning
| Gränssnitt | USB |
Diverse
| Standarder som följs | WHQL, FCC Part 15 B, IC, MIC, RoHS, WEEE, GOST-R, ANSI C63.4-2003, Directive 2004/108/CE, Directive 2006/66/EC, Directive 2012/19/EU, VCCI Class B, Directive 2011/65/EU, KCC KN24, GOST-R 51318.22-99, GOST-R 51318.24-99, EN 55024-2:1998+A1:2001+A2:2003, NCC, RCM, IEC 60950-1:2005, AS/NZS CISPR22:2006, REACH 2006/1907/EC, CISPR 22:2006+A1:2007, KCC N22, BSMI CNS 13438:95-06-01, ICES-003:2012 Issue 5, EN 55022:2006+A1:2007 |
Programvara / Systemkrav
| Medföljande programvara | Drivrutiner och hjälpprogram |
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10, Apple MacOS X 10.10 eller senare |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Produktlinje | 3Dconnexion SpaceMouse |
| Modell | Compact |
| Märke | 3Dconnexion |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.