- Hem
- Produkter
- Teknik
- Telefoner, Surfplattor & Smartklockor
- Mobiltelefoner
- Android
- Nokia G22 16,6 cm (6.52") Dubbla SIM-kort Android 12 4G USB Type-C 4 GB 64 GB 5050 mAh Grå
Nokia G22 16,6 cm (6.52") Dubbla SIM-kort Android 12 4G USB Type-C 4 GB 64 GB 5050 mAh Grå
Display
| Skärm diagonal | 16,6 cm (6.52") |
| Skärmform | Platt |
| Gorilla Glass-version | Gorilla Glass 3 |
| Upplösning | 1200 x 720 pixlar |
| Native bildförhållande | 20:9 |
| Max uppdateringsfrekvens | 90 hz |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
Processor
| Processorfrekvens | 1,6 GHz |
| Processorfamilj | Unisoc |
| Processor | T606 |
| Processorarkitektur | ARM Cortex-A75+Cortex-A55 |
| Processorkärnor | 4 |
Lagringsmedia
| RAM-kapacitet | 4 GB |
| Intern lagringskapacitet | 64 GB |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Högsta minneskortskapacitet | 2 TB |
Kamera
| Upplösning (numerisk), bakre kamera | 50 MP |
| Upplösning för sekundär, bakre kamera (numerisk) | 2 MP |
| Tredje bakre kamerans upplösning (numeriskt) | 2 MP |
| Slutartal för bakre kamera | 1,8 |
| Bakre kamerans linselement | Lins med 5 element |
| Typ av främre kamera | Enkel kamera |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 8 MP |
| Slutartal för främre kamera | 2 |
| Främre kamera, pixelstorlek | 1,12 um |
| Bakre kamera, blixt | |
| Flash-typ | LED |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Typ av bakre kamera | Trippelkamera |
Nätverk
| SIM-kortskapacitet | Dubbla SIM-kort |
| Mobilt nätverksgeneration | 4G |
| SIM-korttyp | Nano-SIM |
| 3G-standarder | WCDMA |
| 4G-standarder | LTE |
| 5G-standard | Stöds inte |
| Wi-Fi | |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11g, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| 3G-band som stöds | 900,1800,850,1900 MHz |
| Närfältskommunikation (NFC) |
Anslutningar
| USB-port | |
| USB-anslutning | USB Type-C |
| USB-version | 2.0 |
| Hörlursanslutning | 3,5 mm |
Messaging
| SMS | |
| E-post |
Design
| Formfaktor | Bär |
| Produktens färg | Grå |
| Färgnamn | Meteor Grey |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP52 |
| Material, hölje | Plast |
Prestanda
| Videosamtal | |
| Snabb laddning | |
| Fingeravtrycksläsare | |
| Ansiktsigenkänning | |
| Stöd för USB On-The-Go | |
| Ursprungsland | Kina |
| Vibrationsalarm |
Navigation
| GPS | |
| GLONASS | |
| BeiDou | |
| Galileo | |
| GPS |
Multimedia
| FM-radio |
Programvara
| Plattform | Android |
| Installerat operativsystem | Android 12 |
Batteri
| Utbytbart batteri | |
| Batterikapacitet | 5050 mAh |
Sensorer
| Närhetssensor | |
| Accelerometer | |
| Ljussensor |
Vikt & dimension
| Bredd | 76,2 mm |
| Djup | 8,48 mm |
| Höjd | 165 mm |
| Vikt | 195 g |
| Förpackningens bredd | 32 mm |
| Låddjup | 90 mm |
| Höjd | 180 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 382 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | |
| Skärmskydd | |
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Utstötningsstift |
Tekniska data
| CCATS (Commodity Classification Automated Tracking System) | 8517130000 |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.
Specifikation
Toppsäljare inom kontorsmaterial & utrustning
Toppsäljare inom skrivare & tillbehör
Toppsäljare inom teknik
Toppsäljare inom belysning
Toppsäljare inom kök & fikarum
Toppsäljare inom kontorsmöbler & inredning
Toppsäljare inom städ- & förbrukningsartiklar
Tidigare besökta
Tillagd i varukorgen