- Hem
- Produkter
- Teknik
- Telefoner, Surfplattor & Smartklockor
- Mobiltillbehör
- Mobilskal & Skydd
- Mobilskal & Fodral
- Gear4 Crystal Palace Snap - baksidesskydd för mobiltelefon



























Gear4 Crystal Palace Snap - baksidesskydd för mobiltelefon
Crystal Palace Snap är tillverkad med D3O Crystalex och ger ett skydd mot tapp upp till 4 meter. Magneter i fodralet är kompatibla med Apple...
509 kr
inkl. moms
Bara 5 kvar
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Crystal Palace Snap är tillverkad med D3O Crystalex och ger ett skydd mot tapp upp till 4 meter. Magneter i fodralet är kompatibla med Apple MagSafe-laddare, så det bara snäpps bara på plats. Crystal Palace Snap är också kompatibelt med de flesta trådlösa laddare. Crystal Palace Snap innehåller RepelFlex , en antimikrobiell beläggning med egenskaper som är byggda för att skydda ditt skalet genom att hämma tillväxten av luktframkallande bakterier och skydda mot nedbrytning från mikroorganismer. * D3O - samma teknik som används av militären och professionella idrottare - är nyckelkomponenten i vårt formidabla skyddsskal. D3O är ett smidigt, flexibelt material som hårdnar vid tapp, avlägsnar stötar och skyddar din enhet. Crystal Palace innehåller anti-gulnande egenskaper för att se till att ditt fodral förblir lika transparent som dagen du köpte det. Skalet är delvis tillverkat av återvunnen plast som innehåller konsument eller industri avfall.
- Ingenting skyddar din enhet bättre än D3O . Detta unika material erbjuder det tunnaste och mest avancerade skyddet som finns mot tapp och stötar.
- Skyddar mot stötar och tapp från upp till 4 meter
- Nu för tiden tar du med dig din telefon med dig överallt ... och vi menar ÖVERALLT! Repellex Antimikrobiell behandling skyddar Picadilly genom att hämma tillväxten av luktframkallande bakterier och skydda mot nedbrytning från mikroorganismer
- Det er MagSafe-kompatibelt, slik at din MagSafe-lader kommer rett på plass. Crystal Palace Snap har magneter på baksiden av dekselet som justerer MagSafe-laderen perfekt med ladespolen på din iPhone, slik at den klikker på plass for en effektiv lading.
- Givetvis är Crystal Palace Snap kompatibelt med trådlös laddning precis som alla Gear4's skal.
- Transparent och Anti-gulstikk
- Förbättrade grepp runt kanterna för att säkerställa ett säkert grepp medan enheten är i handen. Ytterligare egenskaper har även adderats för att skydda det genomskinliga skalet från att repas
| Produktbeskrivning | Gear4 Crystal Palace Snap - baksidesskydd för mobiltelefon |
| Typ av produkt | Baksidesskydd för mobiltelefon - MagSafe-kompatibilitet |
| Vikt | 90.7 g |
| Material | D3O Crystalex |
| Färg | Klar |
| Tillverkarens garanti | Begränsad livstidsgaranti |
| Designat för | Apple iPhone 14 Pro Max |
Allmänt
| Vikt | 90.7 g |
| Material | D3O Crystalex |
| Färg | Klar |
Väska
| Typ | Skydd |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Skydd | Stötskydd, antimikrobisk, drop-resistant, gulnande skydd, stötskydd |
| Fodraltyp | Baksidesskydd |
| Egenskaper | Stöd för trådlös laddning, låg vikt, slimmad profil |
| Skyddsfunktioner | Inbyggda magneter |
| MagSafe-kompatibilitet | Ja |
| Maxhöjd för stöttålighet | 4 m |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Livstid |
Kompatibilitetsinformation
| Designat för | Apple iPhone 14 Pro Max |
| Produktlinje | Gear4 Crystal Palace Snap |
| Märke | Gear4 |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.