- Hem
- Produkter
- Teknik
- Kablar & Kontakter
- Övrigt inom Kablar & Kontakter
- Delock FLEXI - SATA-kabel - 1 m

Delock FLEXI - SATA-kabel - 1 m
De nya SATA Flexi-kablarna från Delock är särskilt utformade för att användas i trånga utrymmen i chassin. De är extremt flexibla och kan bö...
101 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
De nya SATA Flexi-kablarna från Delock är särskilt utformade för att användas i trånga utrymmen i chassin. De är extremt flexibla och kan böjas och bändas om så erfordras, även knutar är möjliga. En annan fördel är extrem hållbarhet som förhindrar kabelbrott eller försvagning av material på kablarna. Genom att använda SATA Flexi-kablar, behöver du inte längre vinklade kontakter; kontakterna kan lätt böjas i alla önskade riktningar. De korta kontakterna ger mer flexibilitet i trånga utrymmen och är praktiskt att använda, och metallklämmorna säkerställer att kablarna tillförlitligt klickar på plats. Kablarna stöder hastigheter på upp till 6 Gb/s och är bakåtkompatibla med tidigare SATA-versioner.
| Produktbeskrivning | Delock FLEXI - SATA-kabel - 1 m |
| Typ | SATA-kabel |
| Gränssnittshastighet | Serial ATA 150/300/600 |
| Egenskaper | Sprintlåsning, flexibel |
| Kabellängd | 1 m |
| Kontaktdon | 7-stifts seriell ATA - hane |
| Kontakt (andra änden) | 7-stifts seriell ATA - hane |
| Färg | Svart |
Allmänt
| Typ av kabel för lagringslösning | SATA-kabel |
| Gränssnittshastighet | Serial ATA 150/300/600 |
| American Wire Gauge (AWG) | 28 |
| Egenskaper | Sprintlåsning, flexibel |
| Kabellängd | 1 m |
| Färg | Svart |
Anslutning
| Kontaktdon | 7-stifts seriell ATA - hane |
| Kontakt (andra änden) | 7-stifts seriell ATA - hane |
| Produktlinje | Delock |
| Modell | FLEXI |
| Märke | Delock |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.