- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- Samsung QM32R-A QMR-A Series - 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - Full HD - för digital skyltning
Samsung QM32R-A QMR-A Series - 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - Full HD - för digital skyltning
- Slimmad symmetrisk design
- Inbyggd Tizen player för mediauppspelning och övervakning
- Cisco certifierad
- ...
18 062 kr
inkl. moms
Bara 4 kvar
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
- Slimmad symmetrisk design
- Inbyggd Tizen player för mediauppspelning och övervakning
- Cisco certifierad
- Slimmad symmetrisk design
QMR-serien har en helt ny symmetrisk design som förenklar väggmontering och säkerställer smidig installation. Den platta baksidan och det korta djupet garanterar en skärm som står sig över tid. - Ren och prydlig kabelhantering
Med QMR:s nya kabeldragningsfunktion kan butiker gömma undan störande kablage. Detta möjliggör en ren och visuellt tilltalande shoppingupplevelse för kunderna, även när skärmens baksida är synlig. - Kraftfull allt-i-ett-lösning
SSSP är en allt-i-ett-lösning som underlättar installation och underhåll. Med Tizen 4.0 kan företaget dra fördel av enkel utveckling, förstärkt kapacitet med flera webbformat och standarder och trygga säkerhetsfunktioner. - Fjärranslutningen säkras av Knox
Med säkerheten från Knox erbjuder QMR-skärmarna nu fjärranslutning som stöder anslutning till trådlösa molntjänster och styrning från en dator utan fysisk anslutning. Fjärranslutningen förenklar möteslokalerna och förbättrar säkerheten. - Inbyggt Wi-Fi och Bluetooth
Inbyggt Wi-Fi och Bluetooth möjliggör personligare och mer interaktiva tjänster samt förenklar presentationen av innehåll. Oavsett om det handlar om att förenkla nätverkshanteringen eller att möjliggöra interaktiv beacon-teknik i butik, hjälper QMR-seriens skärmar handlarna att ta ett steg in i framtidens detaljhandel.
| Produktbeskrivning | Samsung QM32R-A QMR-A Series - 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - Full HD - för digital skyltning |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Diagonalklass | 32" |
| Kommersiell användning | Ja - digital skyltning |
| Plattform | Tizen OS |
| Upplösning | 1920 x 1080 |
| Visningsformat | 1080p |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 2 portar |
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| PC-gränssnitt | DisplayPort |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | Edge LED BLU |
| Bildkvot | 16:9 |
| TV-tuner | Ingen mottagare |
| Kommersiella funktioner | Knapplås, SMART Signage Platform, Auto Source Switching & Recovery, alternativet snabbtangent, LFD Home UI |
| Bildförbättringar | Megadynamiskt kontrastförhållande, 72 % färgskala |
| Högtalarsystem | 2 kanaler |
| Lagringskapacitet | 8 GB (system 3,88 GB + tillgängligt 4,12 GB) |
| USB | 2 portar |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energiförbrukning vid drift | 44 watt |
| Dimensioner (BxDxH) - utan ställ | 72.51 cm x 3.46 cm x 41.96 cm |
| Vikt | 5.7 kg |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Strömförbrukning (max) | 72 watt |
| Energiförbrukning vid drift | 44 watt |
| Diagonalklass | 32" |
| Kommersiell användning | Ja - digital skyltning |
| Serie | QMR-A Series |
| Plattform | Tizen OS |
| Operativsystem | Tizen OS 4.0 |
| TV-tuner | Ingen mottagare |
| TV-mottagaravkänning | Nej |
| Sensorer | Temperatursensor |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 2 portar |
| PC-gränssnitt | DisplayPort |
| Lägen | Stående läge, liggande läge |
| Bildförbättringar | Megadynamiskt kontrastförhållande, 72 % färgskala |
| Design | Smalkantad design, Slim Design |
| Dimensioner | Utan ställ |
| Bredd | 72.51 cm |
| Djup | 3.46 cm |
| Höjd | 41.96 cm |
| Vikt | 5.7 kg |
Display
| Upplösning | 1920 x 1080 |
| Visningsformat | 1080p |
| Bildkvot | 16:9 |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | Edge LED BLU |
| Beläggning | 2 % ljusspridning |
| Bildkontrastförhållande | 5000:1 |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Bildvinkel | 178 grader |
| Bildvinkel (vertikal) | 178 grader |
| Svarstid | 8 ms |
| Kommersiella funktioner | Knapplås, SMART Signage Platform, Auto Source Switching & Recovery, alternativet snabbtangent, LFD Home UI |
| Driftstimmar / dagar | 24 / 7 |
| Egenskaper | Pivot-fäste, MagicInfo S6, SSSP 6.0, ren kabelhantering |
Ställ och hållare
| Ställ | Tillval |
| Monteringsgränssnitt för platt bildskärm | 200 x 200 mm |
| Överensstämmer med VESA | Ja |
Mediespelare
| Videoformat som stöds | MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, AVC, H.264, H.263, VC-1, HEVC, MPEG, VP9, VP8, AVS+ |
| Ljudformat som stöds | AC3 |
| Bildformat som stöds | PNG, JPEG |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| Konfiguration | ARM Cortex-A72 Quad-Core ( 1.7 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 8 GB (system 3,88 GB + tillgängligt 4,12 GB) |
Fjärrkontroll
| Typ | Fjärrkontroll |
| Batteri ingår | Ja |
Ljudsystem
| Högtalarsystem | 2 kanaler |
| Uteffekt / total | 20 watt |
Nätverks- och Internet-multimedia
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Kryptering | WPA2 |
Anslutningar
| Anslutningstyp | 2 x HDMI-ingång ¦ DisplayPort-inmatning ¦ 2 x USB 2.0 ¦ Fjärrkontroll ¦ Linjeutgång för ljud ¦ RS-232C-ingång ¦ RS-232C-utgång ¦ Infrared (IrDA) ¦ Linjeingång för ljud |
Diverse
| Standarder som följs | Plug and Play, EMC Class B, IP5X, HDCP 2.2, IEEE 802.1x, Safety 60950-1 |
Strömtillförsel
| Nätdel | Nätaggregat |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsvila | 0.5 watt |
| Värmealstringsinfo | Hölje - max - 245.7 BTU |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
Mått och vikt (brutto)
| Bredd (brutto) | 81.2 cm |
| Djup (brutto) | 12 cm |
| Höjd (brutto) | 51.3 cm |
| Vikt (brutto) | 8 kg |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80% |
| Produktlinje | Samsung |
| Modell | QM32R-A |
| Märke | Samsung |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.