- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- OMEN by HP 27q G2 - LED-skärm - 27" - HDR
OMEN by HP 27q G2 - LED-skärm - 27" - HDR
Nå nya möjligheter med OMEN 27-tums QHD 180 Hz Gaming Monitor. Låt dig uppslukas i favoritspelen med snabb prestanda och levande färger på e...
4 774 kr
inkl. moms
Bara 2 kvar
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Nå nya möjligheter med OMEN 27-tums QHD 180 Hz Gaming Monitor. Låt dig uppslukas i favoritspelen med snabb prestanda och levande färger på en elegant skärm som passar perfekt på skrivbordet.
- Upplev allt som händer bildruta för bildruta med 1 ms GTG-svarstid med overdrive och 180 Hz uppdateringsfrekvens i kombination med AMD FreeSync -teknik.
- Bli uppslukad i detaljerade världar med skarp QHD-upplösning. Med bländande färger och nyanser med en 95 % P3 färgkalibrerad färgskala på skärmen. Upptäck alla detaljer i skuggorna med VESA DisplayHDR 400.
- OMEN-looken blandar sofistikerat och roligt för att lyfta din spelyta. Du kan även använda alla tänkbara hårdvaru- och programvaruinställningar i OMEN Gaming Hub.
- Innovation med syfte att driva förändring.
- QHD-upplösning
Se ännu mer med en fängslande definition och detaljrikedom hos 3,7 miljoner pixlar. En 2560 x 1440 Quad HD-upplösning på en 27-tums skärm ger en enastående underhållningsupplevelse med förbättrat innehåll. - Uppdateringsfrekvens på 180 Hz
Den snabba uppdateringsfrekvensen ger knivskarp action och responsivt spelande och tar praktiskt taget bort alla artefakter och all rörelseoskärpa. - HDR 400
Utforska nya världar i fantastisk kontrast med HDR 400. Med en maximal ljusstyrka på 400 cd/m kan du uppleva spel på det sätt som utvecklarna tänkt sig med ljusare vita, djupare svarta nyanser och fylligare färger. - Fler färger att spela med
Få djupare nyanser och ett brett spektrum av färger med 95 % P3 färgkalibrerad färgskala på skärmen för exakt återskapade färger som är så verklighetstrogna att du blir helt uppslukad i spelet. - En svarstid på 1 ms med kompensation
I snabba spel är det viktigt hur snabbt pixlarna kan ändras när bilden uppdateras. Med en GTG-svarstid på 1 ms och Overdrive säkerställs att även de mest actionfyllda stunderna blir flytande, skarpa och fria från rörelseoskärpa. - AMD FreeSync -teknik
Varje spelare förtjänar perfekt smidigt spelande och topprestanda. Spela tryggt med en hög uppdateringsfrekvens, låg bildfrekvenskompensation och låg accesstid. AMD FreeSync -certifierade skärmar är här.
- Basstativ
- DisplayPort 1.4-kabel
- Färgkalibreringsrapport
- Garantikort
- Kabelhållare
- Skärm
- Snabbinstallationsanvisningar
- Strömkabel
| Produktbeskrivning | OMEN by HP 27q G2 - LED-skärm - 27" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2210393 |
| Energiklass | Klass F |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 180 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2331 mm |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 10000000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå med overdrive) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 95% DisplayP3 |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.36 cm x 22.33 cm x 52.37 cm |
| Vikt | 7.33 kg |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Standarder som följs | BIS, BSMI, CB, CCC, CEL, CSA, EAC, FCC, ISO 9241-307, KC, KCC, NOM, PSB, TUV, TUV LBL, WEEE, VCCI, ISC, CEC, WW-app, ICE, TUV flimmerfri, UAE, UAE RoHS, Ukraine, Eyesafe Certification, låghalogen |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
| Servicepaket | HP 2 års hämtning och återlämningstjänst för konsumentmonitorer |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2210393 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Bildyta | 26.96" |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 180 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2331 mm |
| Pixlar per tum | 109 |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 10000000:1 (dynamisk) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 95% DisplayP3 |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå med overdrive) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 50 - 180 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 283 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Bakgrundsbelysningsteknik | Kant-LED |
| Egenskaper | VESA Certified ClearMR 5000, HP Eye Ease, äkta 8-bitars, 3-sidigt kantlöst, flimmerfri teknik, HDR400, fabrikskalibrering, Low Blue Light teknologi |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.36 cm x 22.33 cm x 52.37 cm - med ställ |
| Vikt | 7.33 kg |
Anslutning
| Gränssnitt | DisplayPort 1.4 (HDCP) ¦ 2 x HDMI (HDCP) ¦ Hörlurar |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Rotationsvinkel | 180 |
| Höjdjustering | 100 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | VESA-gränssnittsstöd, bortkopplingsbart ställ |
| Inkluderade tillbehör | Kabelhållare, ståbas |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort 1.4-kabel |
| Bakgrundsbelysningens livslängd | 30,000 timmar |
| Standarder som följs | BIS, BSMI, CB, CCC, CEL, CSA, EAC, FCC, ISO 9241-307, KC, KCC, NOM, PSB, TUV, TUV LBL, WEEE, VCCI, ISC, CEC, WW-app, ICE, TUV flimmerfri, UAE, UAE RoHS, Ukraine, Eyesafe Certification, låghalogen |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 25 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 56 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 25 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 56 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | HP OMEN Gaming Hub |
| Operativsystem erfordras | Windows 11, Windows 10 |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.36 cm - djup: 22.33 cm - höjd: 52.37 cm - vikt: 7.33 kg ¦ Utan ställ - bredd: 61.36 cm - djup: 5.22 cm - höjd: 36.43 cm - vikt: 5.29 kg |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 69.9 cm |
| Emballagets djup | 16 cm |
| Emballagets höjd | 44.6 cm |
| Emballagets vikt | 10.42 kg |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 2 år |
| Servicepaket | HP 2 års hämtning och återlämningstjänst för konsumentmonitorer |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Produktlinje | OMEN by HP |
| Modell | 27q G2 |
| Märke | HP |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.