- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- LG UltraGear 27G810A-B - LED-skärm - 27" - HDR
LG UltraGear 27G810A-B - LED-skärm - 27" - HDR
LG UltraGear 27G810A-B-skärmen förbättrar spelupplevelsen med en 27-tums diagonal skärm och en upplösning på 3840 x 2160. Denna skärm har en...
6 324 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
LG UltraGear 27G810A-B-skärmen förbättrar spelupplevelsen med en 27-tums diagonal skärm och en upplösning på 3840 x 2160. Denna skärm har en responstid på 1 ms och en V-Sync-frekvens på upp till 180 Hz för smidig bildåtergivning. Med stöd för adaptiv synkronisering för AMD FreeSync Premium och NVIDIA G-SYNC Compatible-tekniker kan spelare njuta av flytande spelupplevelser samtidigt som de får livfulla bilder tack vare stöd för 95 % av DCI-P3-färgskalan. Skärmen är utrustad med funktioner som Flicker Safe, Reader Mode och Smart Energy Saving-teknik, vilket ger en bekväm och energieffektiv tittarupplevelse. Den ergonomiska designen möjliggör höjdjustering, lutning, vridning och svängning, vilket ger flexibilitet för en idealisk spelupplevelse. Inbyggda USB 3.0-hubbar och en mängd olika ingångsalternativ, inklusive HDMI och DisplayPort, säkerställer sömlös anslutning till andra enheter, vilket höjer både produktiviteten och underhållningen.
- 27-tums skärm med 4K UHD-upplösning
- Svarstid på 1 ms för snabba spel
- Adaptiv synkroniseringsteknik för smidig spelupplevelse
- Mångsidiga ergonomiska justeringar för bekväm visning
- Inbyggd USB 3.0-hubb för bekväm anslutning
- Levande bilder
Skärmen har en upplösning på 3840 x 2160 och en pixeltäthet på 163 PPI, vilket ger skarpa bilder kompletterade med en ljusstyrka på 400 cd/m². - Förbättrad responstid
Med en typisk responstid på 1 ms (grå till grå) levererar denna bildskärm snabba rörelser, vilket minskar suddighet och fördröjning under actionscener. - Flexibel placering
Justeringar av höjd, lutning, vridning och svängning gör det möjligt för användarna att hitta en bekväm betraktningsvinkel för långa spelsessioner. - Stöd för adaptiv synkronisering
Skärmen är kompatibel med både NVIDIA G-SYNC och AMD FreeSync Premium och minimerar skärmrivning och hackighet, vilket garanterar en smidig spelupplevelse. - Energieffektiv design
Smart Energy Saving-teknik hjälper till att minska strömförbrukningen samtidigt som prestanda och bildkvalitet bibehålls.
- LG UltraGear 27G810A-B
- DisplayPort-kabel
- HDMI-kabel
- Software
| Produktbeskrivning | LG UltraGear 27G810A-B - LED-skärm - 27" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2391881 |
| Energiklass | Klass F |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible |
| Egenskaper | USB 3.0-hubb |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 (DisplayPort 4K: 180 Hz, Full HD: 360 Hz. HDMI 4K: 180 Hz, Full HD: 360 Hz) |
| Pixelhöjd | 0.15 mm |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 / DisplayHDR 400 |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 95% DCI-P3 |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Antireflex |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.35 cm x 22 cm x 53.45 cm |
| Vikt | 7.4 kg |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2391881 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-SYNC Compatible |
| Inbyggda enheter | USB 3.0-hubb |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 (DisplayPort 4K: 180 Hz, Full HD: 360 Hz. HDMI 4K: 180 Hz, Full HD: 360 Hz) |
| Pixelhöjd | 0.15 mm |
| Pixlar per tum | 163 |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 400 |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 95% DCI-P3 |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå) |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Antireflex |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Dual-mode display (4K 180 Hz or FHD 360 Hz), Black Stabilizer, DAS Mode (Dynamic Action Sync), Crosshair Display, 3-sidigt kantlöst, One Click Stand, maskinvarukalibrering, automatisk ingångsbrytare, Flicker Safe, Smart energibesparande teknologi, HDR Effect, Reader Mode, Varierbar uppdateringsfrekvens (VRR), FPS-räknare, Deep Black Pro, lågt blåljus med Live Color, fabrikskalibrering, Color Weakness Mode, användardefinierad knapp |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.35 cm x 22 cm x 53.45 cm - med ställ |
| Vikt | 7.4 kg |
Anslutning
| Gränssnitt | 2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.4 (DSC (Display Stream Compression)) ¦ Hörlurs-/mikrofonkontakt (minijack) ¦ USB 3.0-upstream ¦ 2 x USB 3.0-downstream |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+21 |
| Vridningsvinkel | 60 |
| Höjdjustering | 130 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | DTS Headphone:X |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel ¦ 1 x HDMI-kabel |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 26 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 37 kWh/1 000 h |
| Strömkonsumtionsvila | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | Dual Controller Software, LG Calibration Studio, LG-brytare |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 61.35 cm - djup: 22 cm - höjd: 53.45 cm - vikt: 7.4 kg ¦ Med stativ (lägsta position) - bredd: 61.35 cm - djup: 22 cm - höjd: 40.45 cm - vikt: 7.4 kg ¦ Utan ställ - bredd: 61.35 cm - djup: 5.13 cm - höjd: 37.16 cm - vikt: 4.9 kg |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 69.1 cm |
| Emballagets djup | 16.8 cm |
| Emballagets höjd | 52.3 cm |
| Emballagets vikt | 9.9 kg |
| Produktlinje | LG UltraGear |
| Modell | 27G810A-B |
| Märke | LG |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.