- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- LG 32LQ630B6LA LQ630B Series - 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-TV - HD
LG 32LQ630B6LA LQ630B Series - 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-TV - HD
- Smart HD-TV med HDR-stöd
- webOS 22: smartTV optimerad för dig
- 2 HDMI-portar, stöd för ALLM & eARC
- Njut av str...
4 622 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
- Smart HD-TV med HDR-stöd
- webOS 22: smartTV optimerad för dig
- 2 HDMI-portar, stöd för ALLM & eARC
- Njut av streamade serier och filmer
- Rikare färger i HD
LG:s TV visar ditt favoritinnehåll med rikare färger, vilket gör att det känns mer levande och naturligt. - α5 Gen 5 AI Processor - förhöj din tittarupplevelse
α5 Gen5 AI Processor förbättrar LG: s TV-apparater med full HD för att ge dig en inlevelsefull upplevelse. - Smart mer än vad du tror
Enkel styrning med bara din röst. Smart röststyrning via Amazon Alexa, Apple AirPlay med mera gör det enklare och snabbare än någonsin att styra din LG UHD TV. - Min profil
Njut av komfort genom att logga in på ditt eget konto och titta på rekommenderat innehåll bara för dig. - Sport Alert
Med Sport Alert kan du sluta oroa dig för att missa dina favoritmatcher! Få aviseringar innan alla viktiga matcher. - HDR10 Pro
Med HDR10 Pro justeras ljusstyrkan för att förbättra färg och tydlighet i alla bilder. Hänförs av hur realistiskt innehållet ser ut. - FILMMAKER MODE
Njut av dina favoritfilmer precis som de filmades och uppskatta äktheten ur regissörens perspektiv. - Tillgång till dina favoriter
Anslut till de OTT-mediatjänster du prenumererar på och följ dina program. - Molnspel
Få utökad tillgång till dina favoritspel med Cloud Gaming-kompatibilitet via Google Stadia och GeForce NOW. - Spelpanelen och speloptimeraren
Hitta alla inställningar du behöver för optimal spelupplevelse på ett och samma ställe. Spelpanelen låter dig snabbt ändra inställningarna för spelgenre. - HGiG
LG samarbetar med några av de största namnen inom spelbranschen så att du kan ta del av de senaste HDR-spelen och uppslukas av spelupplevelsen. - Bättre med grönt
Förpackningarna har gjorts om och består nu av återvinningsbar kartong med endast en tryckfärg.
| Produktbeskrivning | LG 32LQ630B6LA LQ630B Series - 32" LED-bakgrundsbelyst LCD-TV - HD |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst LCD-TV - Smart TV |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1079448 |
| Diagonalklass | 32" |
| Plattform | webOS, LG ThinQ AI |
| Upplösning | 1366 x 768 |
| Visningsformat | 720p |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-teknologi | Hybrid Log-Gamma (HLG), aktiv HDR, HDR10 Pro |
| Rampris och förhöjningsteknologi | 60 Hz Refresh Rate |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 2 portar |
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | LED-bakgrundsbelysning |
| Bildkvot | 16:9 |
| TV-tuner | 1 analog, 1 digital |
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| ISS (Internet Streaming Services) | LG Store, Home Dashboard, Sportmeddelande |
| Bildförbättringar | Upplösningsuppskalning, Dynamic Tone Mapping, Speloptimering |
| Högtalarsystem | 2 kanaler |
| Plattform | Apple HomeKit |
| Intelligent assistent | Alexa (inte tillgängligt för vissa språk och länder) |
| USB | Ja |
| Inkluderade tillbehör | Fjärrkontroll |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Energiklass | Klass E |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
Allmänt
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst LCD-TV - Smart TV |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1079448 |
| Energiklass | Klass E |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 26.1 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 37 kWh/1 000 h |
| Diagonalklass | 32" |
| Serie | LQ630B Series |
| Plattform | webOS, LG ThinQ AI |
| Operativsystem | webOS 22 |
| HDR-förberedd | Ja |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-teknologi | Hybrid Log-Gamma (HLG), aktiv HDR, HDR10 Pro |
| Videoprocessor | Α5 Gen 5 AI |
| TV-tuner | 1 analog, 1 digital |
| TV-mottagaravkänning | Ja |
| Sensorer | Illuminance grönsensor |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 2 portar |
| Lägen | Autolågt latensläge (ALLM), Filmskaparläge, HGIG-läge |
| Bildförbättringar | Upplösningsuppskalning, Dynamic Tone Mapping, Speloptimering |
Display
| Upplösning | 1366 x 768 |
| Visningsformat | 720p |
| Bildkvot | 16:9 |
| Rampris och förhöjningsteknologi | 60 Hz Refresh Rate |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | LED-bakgrundsbelysning |
| Språk fär bildskärmsmeny | Multilingual |
| Egenskaper | Audio Description (AD), timeshift-funktion, stöd för 10 bits, Virtuell verklighetsfunktion (360 VR), Time Machine, AI Brightness Control |
Ställ och hållare
| Ställ | Inkluderad |
| Design ställ | Bordsmodell |
TV-tuner
| Villkorsstyrd åtkomst | Common Interface Plus-kortplats (CI+) |
Digital TV-mottagare
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 |
| HDTV-mottagare | Ja |
Videoegenskaper
| Text-TV | Ja |
| Text-TV-minne | 2000 sidor |
| Elektronisk programguide | 8 dagars EPG |
Mediespelare
| Videoformat som stöds | HEVC, VP9, AV1 |
| Ljudformat som stöds | MP3, WMA, PCM, AC3, AAC, HE-AAC, E-AC3, MP2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 1 |
Fjärrkontroll
| Typ | Fjärrkontroll |
| Batteriets formfaktor | AAA-typ |
| Batteri ingår | Ja |
| Antal batterier som medföljer | 2 |
| Egenskaper | L-Con-kontroll |
Ljudsystem
| Högtalarsystem | 2 kanaler |
| Uteffekt / total | 10 Watt |
| Ytterligare funktioner | Down-firing Speaker, direkt ljuduppspelning med Bluetooth, apt-X-teknik, Simultaneous Audio, LG Sound Sync, Enhanced Audio Return Channel (eARC), Apple AirPlay 2-stöd, AI-ljud, Clear Voice Pro-teknik, AI hem, Intelligent redigering |
Nätverks- och Internet-multimedia
| Funktioner | Webbläsning, Internet-videouppspelning |
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| Wi-Fi-protokoll | 802.11ac |
| Bluetoothversion | Bluetooth 5.0 |
| Anslut och dela | Skärmdelning |
| ISS (Internet Streaming Services) | LG Store, Home Dashboard, Sportmeddelande |
| Stöd för CEC | Simplink |
| Programvaruhus | LG App Store |
Anslutningar
| Anslutningstyp | HDMI-ingång - bak ¦ USB - sida ¦ Nätverk ¦ HDMI-ingång - sida ¦ Digital ljudutgång (optisk) |
Internet of Things (IoT)
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Plattform | Apple HomeKit |
| Intelligent assistent | Alexa inbyggd (inte tillgängligt för vissa språk och länder) |
Diverse
| Standarder som följs | HGiG |
Strömtillförsel
| Nätdel | Nätaggregat |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Produktlinje | LG |
| Modell | 32LQ630B6LA |
| Märke | LG |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.