- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- Lenovo ThinkVision P32UD-40 - LED-skärm - 4K - 32" - HDR
Lenovo ThinkVision P32UD-40 - LED-skärm - 4K - 32" - HDR
ThinkVision P32UD-40 tar din yrkesskicklighet till nästa nivå. Den här bildskärmen ger kraftfulla energibesparingar. Du kan få jobbet gjort...
12 937 kr
inkl. moms
Bara 2 kvar
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
ThinkVision P32UD-40 tar din yrkesskicklighet till nästa nivå. Den här bildskärmen ger kraftfulla energibesparingar. Du kan få jobbet gjort och samtidigt spara el, eftersom bildskärmen har en energiförbrukning som är drygt 50% lägre än Energy Star 8.0-kraven. P32UD-40 har anslutningsmöjligheter och skärpa på professionell nivå. Med den här UHD-bildskärmen får du skarpare grafik och enastående skärpa. Den strömförsörjer dina arbetsenheter med full effekt med 140 W strömförsörjning. Och den dockar din arbetsdator med en enda kabel via bildskärmens Thunderbolt 4-dockning. Du får dessutom en bekväm hantering av maskinparken med Lenovo Display Fleet Manager. Denna innovativa programvarulösning ger IT-chefer robusta verktyg för strömlinjeformad resurshantering, effektiv uppgradering av fast programvara och centraliserad inställningskontroll.
- 31,5" UHD 4-sidig ultratunn ram In-Plane Switching-bildskärm
- 24–120 Hz variabel uppdateringsfrekvens
- >50% lägre energiförbrukning än Energy Star-kraven
- Thunderbolt 4-dockningslösning med en kabel och 140 W PD3.1-strömförsörjning
- Lenovo Display Fleet Manager för fjärrhantering
- Förhöjer din arbetsupplevelse ThinkVision P32UD-40
Åta dig för hållbarhet utan att kompromissa med prestanda. ThinkVision P32UD-40 monitor är utformad med miljön i åtanke och har en minskad miljöpåverkan under hela produktlivscykeln. - Upplösning och klarhet
31,5" UHD (3840 x 2160) monitor är perfekt för detaljerat arbete och erbjuder skarpa bilder och en rymlig skärm. - Tydlig skärm med färgnoggrannhet
Skärmen med brett färgomfång levererar ett bredare utbud av nyanser och toner, vilket gör varje bild mer livfull och verklighetstrogen. ( 98% DCI P3 med delta E>2 färgkalibrering) - Bekväm och snäll mot dina ögon
Natural Low Blue Light-skärm påverkar inte färgprestanda"Eye Comfort 5-stjärnig certifierad" och"EyeSafe-certifierad" monitor Lenovo Natural Low Blue Light Mode VS konventionellt Blue Filter Mode - Minimerad ram
ThinkVision monitor med 4-sidig ultratunn ram för att matcha alla moderna arbetsytor - Lättillgänglig Anslutning för produktivitet
Enkabel Thunderbolt-lösning för att ge ström-, data- och nätverksfunktioner samtidigt med upp till 140W strömförsörjning. Inbyggd RJ45 med 2,5 Gbps Ethernet-portar levererar en snabb, stabil och säker internetanslutning. KVM/eKVM-funktion låter användare enkelt växla mellan två anslutna datorer. PIP- och PBP-funktion gör det möjligt för användare att visa bilder från olika signaler för ökad effektivitet. - Anslut med lätthet
Ger 1 x Thunderbolt 4, 1 x USB-ingång (för DT eller bärbar dator) och 5 x USB-utgångsportar för enkel åtkomst. - Videosamtal
Har en dedikerad USB-port för den modulära VoIP-lösningen; ThinkVision MC60 webbkameran* möjliggör otroliga videokonferensupplevelser. - Effektiv laddning
Driv dina enheter med en enkabelanslutning med upp till 140W PD3.1 strömförsörjning. - Nätverkshantering
Inbyggd RJ45 med en 2,5Gpbs Ethernet-port levererar en snabb, stabil och säker internetanslutning för ett sömlöst arbetsflöde. - KVM/eKVM Support
KVM (eKVM)-funktionalitet gör det möjligt för användare att ansluta och växla mellan flera värdar på samma monitor med snabbtangenter eller monitorknappen. - Lenovo Display Fleet Manager Smidiga uppgraderingar av inbyggd programvara och enkel fjärråtkomst
Lenovo Display Fleet Manager-programvaran erbjuder IT-chefer bättre asset-hantering och kontroll av skärmstorlekar, med praktiska uppgraderingar av inbyggd programvara och snabb tillgång till inställningar. Lenovo Display Fleet Manager ger enkel anpassning och justeringar för att visa inställningar. - Tillverkad med bättre material
ThinkVision Gen 40-skärmar är tillverkade av återvunnet material som uppfyller strikta branschstandarder och hjälper till att skapa en mer miljövänlig arbetsplats. ThinkVision P32UD-40 består av upp till 100% återvunnet aluminium, 95% återvunnen plast (PCC), 50% återvunnet stål och 20% återvunnet glas. - Energisparskalkylator
Upptäck hur mycket du kan spara i energikostnader med Energy Savings Calculator! Besparingskalkylator Ange dina nuvarande och nya enhetsuppgifter för att få omedelbara uppskattningar av dina energi- och kostnadsbesparingar. Webbplatslänk: Besparingskalkylator för energi - Utmärkta strömbesparingar
50% mindre ström förbrukas än ENERGY STAR-kravet med denna monitor. ThinkVision P32UD-40 har ledande panelteknik med energibesparande funktioner med AI för att minska strömmen utan att offra bildkvalitet. - Pixel Perfect-garanti Lenovo‑tjänster
Få panelen utbytt kostnadsfritt via garantin för Lenovo ThinkVision-skärmar vid upptäckt av en enda ljus pixel.
- Bildskärm med stativ: 1 × strömkabel
- 1 × DP 1.4-kabel
- 1 × USB-A till USB-B-kabel
- 1 × Thunderbolt-kabel
- Kalibreringsrapport från fabrik
- Snabbstartsguide
| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkVision P32UD-40 - LED-skärm - 4K - 32" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 32" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2364643 |
| Energiklass | Klass E |
| Egenskaper | KVM-växel, USB PD 140 Watt |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 120 Hz |
| Pixelhöjd | 0.1815 mm |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Responstid | 4 ms (grå till grå extrem), 6 ms (grått-till-grått typiskt) |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 98% DCI-P3, 99% BT.709, 99% sRGB |
| Inmatningsanslutningar | 2xThunderbolt 4, 2xDisplayPort, HDMI, USB-C |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Korpsvart |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 71.43 cm x 21.8 cm x 59.45 cm |
| Vikt | 8.1 kg |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Miljöstandarder | TCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer, ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold |
| Standarder som följs | RoHS, VOC, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), Eyesafe Certified 2.0, TUV Rheinland Eye Comfort-certifiering (5-stjärnig) |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2364643 |
| Energiklass | Klass E |
| Energiklass (HDR) | Klass F |
| Diagonal storlek | 32" |
| Bildyta | 31.5" |
| Inbyggda enheter | KVM-växel |
| USB-strömförsörjning | 140 Watt |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 120 Hz |
| Pixelhöjd | 0.1815 mm |
| Pixlar per tum | 140 |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 98% DCI-P3, 99% BT.709, 99% sRGB |
| Responstid | 4 ms (grå till grå extrem), 6 ms (grått-till-grått typiskt) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 24 - 120 Hz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Egenskaper | Bild i bild, bild för bild, TMDS-teknik (Transition Minimized Differential Signaling), fabrikskalibreringsrapport, Delta E<2-kalibrering, High Bit Rate 3 (HBR3), 2 mm avfasning (sida), Smart Power-teknik, Naturligt låg blåljusteknik, Lenovo display fleet manager (LDFM), AI Power Saving, multi-synk, modular speaker support |
| Färg | Korpsvart |
| Dimensioner (BxDxH) | 71.43 cm x 21.8 cm x 59.45 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 8.1 kg |
Anslutning
| Gränssnitt | Thunderbolt 4/USB4/DisplayPort 1.4 (ström upp till 140W) ¦ USB-B 3.2 Gen 1 uppströms ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 1 (BC 1.2) ¦ USB-C 3.2 Gen 1 nedströms (ström upp till 15 W) ¦ HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ DisplayPort 1.4-utgång ¦ Thunderbolt 4 ¦ Thunderbolt 4 output ¦ LAN (RJ-45) |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | Tiny-stöd, Spegelvänd strömbrytare |
| Standarder som följs | RoHS, VOC, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), Eyesafe Certified 2.0, TUV Rheinland Eye Comfort-certifiering (5-stjärnig) |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 21.2 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 32.4 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 23 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 240 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | Lenovo ThinkColour, Lenovo Accessories and Display Manager |
| Operativsystem erfordras | Windows 10, Windows 11 |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 71.43 cm - djup: 21.8 cm - höjd: 59.45 cm - vikt: 8.1 kg ¦ Med stativ (lägsta position) - bredd: 71.43 cm - djup: 21.8 cm - höjd: 43.95 cm - vikt: 8.1 kg ¦ Utan ställ - bredd: 71.43 cm - djup: 4.6 cm - höjd: 41.32 cm - vikt: 5.2 kg |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 82.4 cm |
| Emballagets djup | 16.2 cm |
| Emballagets höjd | 52.8 cm |
| Emballagets vikt | 11.5 kg |
Hållbarhetsinformation
| TCO-certifierad | TCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Produktlinje | Lenovo ThinkVision |
| Modell | P32UD-40 |
| Märke | Lenovo |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.