- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- Lenovo G27qc-30 - LED-skärm - böjd - QHD - 27"
Lenovo G27qc-30 - LED-skärm - böjd - QHD - 27"
Uppslukande, responsivt spelande nära till hands. Du kommer inte att vilja gå tillbaka till den verkliga världen när du har slagit på Lenovo...
4 562 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Uppslukande, responsivt spelande nära till hands. Du kommer inte att vilja gå tillbaka till den verkliga världen när du har slagit på Lenovo G27qc-30-skärmen. Den här böjda 1500R-skärmen är förberedd för stor spelglädje och håller dig fast i din spelvärld med en QHD-skärm utan distorsion som framhäver varje detalj tack vare upplösningen 2560 x 1440. En stor 27-tums VA-skärm utökar generöst din visuella yta med en bred skärmvy som kommer att göra dig storögd. Lås upp en rik palett av livfulla färger med bildskärmens 122 % sRGB-färgrymd och 91 % DCI-P3-färgskala som är en riktig njutning för ögonen.
En uppdateringsfrekvens på 165 Hz tar bort irriterande rörelseoskärpa för klar, skarp och sömlös videoprestanda. Varje rörelse, dykning, sväng, slag och skott går snabbare och smidigare med 1 ms (MPRT1) responstid som hjälper dig med snabba actionresponser pumpad upp med en 4 ms overdrive för att ge dig den extra energikicken precis när du behöver det. AMD FreeSync Premium-tekniken på Lenovo G27qc-30-bildskärmen förstärker actionen och ger låg latens och tårfria bildövergångar för snabb, jämnare video som bara sveper med dig. Medan dina ögon njuter av allt som händer får de ingen ansträngning eftersom den inbyggda Natural Low Blue Light-tekniken hindrar giftigt blått ljus från att skada din syn. Lenovo G27qc-30-skärmen levereras med 2x 3 W integrerade högtalare som levererar kristallklart ljud för en förstklassig multimediaupplevelse.
En uppdateringsfrekvens på 165 Hz tar bort irriterande rörelseoskärpa för klar, skarp och sömlös videoprestanda. Varje rörelse, dykning, sväng, slag och skott går snabbare och smidigare med 1 ms (MPRT1) responstid som hjälper dig med snabba actionresponser pumpad upp med en 4 ms overdrive för att ge dig den extra energikicken precis när du behöver det. AMD FreeSync Premium-tekniken på Lenovo G27qc-30-bildskärmen förstärker actionen och ger låg latens och tårfria bildövergångar för snabb, jämnare video som bara sveper med dig. Medan dina ögon njuter av allt som händer får de ingen ansträngning eftersom den inbyggda Natural Low Blue Light-tekniken hindrar giftigt blått ljus från att skada din syn. Lenovo G27qc-30-skärmen levereras med 2x 3 W integrerade högtalare som levererar kristallklart ljud för en förstklassig multimediaupplevelse.
- 27-tums QHD 1500R böjd VA-skärm
- Hög uppdateringsfrekvens 165 Hz med 1 ms MPRT
- AMD FreeSync Premium
- Lenovo G27qc-30
- DisplayPort-kabel - 1.8 m
- Skruvar
| Produktbeskrivning | Lenovo G27qc-30 - LED-skärm - böjd - QHD - 27" |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| Energiklass | Klass F |
| Böjd skärm | Ja |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync Premium |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 |
| Pixelhöjd | 0.233 mm |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 4000:1 / 3000000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 1 ms (MPRT), 4 ms (nivå 4), 5 ms (nivå 3), 6 ms (nivå 2), 7 ms (nivå 1) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 122% sRGB, 91% DCI-P3 |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Korpsvart |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 61.04 cm x 23.92 cm x 52.89 cm |
| Vikt | 6.1 kg |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Standarder som följs | CCC, RoHS 2011/65/EU, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, China Energy standard Tier 1, TUV Eyesafe Display Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Böjd skärm | Ja (1500R) |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync Premium |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 |
| Pixelhöjd | 0.233 mm |
| Pixlar per tum | 109 |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 4000:1 / 3000000:1 (dynamisk) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 122% sRGB, 91% DCI-P3 |
| Responstid | 1 ms (MPRT), 4 ms (nivå 4), 5 ms (nivå 3), 6 ms (nivå 2), 7 ms (nivå 1) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 165 Hz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Egenskaper | HDR (high dynamic range), 8-bitars färgdjup, 2 mm avfasning (sida), Naturligt låg blåljusteknik |
| Färg | Korpsvart |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.04 cm x 23.92 cm x 52.89 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 6.1 kg |
Ljud
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 3 Watt |
Anslutning
| Gränssnitt | DisplayPort 1.4 ¦ 2 x HDMI ¦ Linjeutgång för ljud (minijack) |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Höjd, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+22 |
| Höjdjustering | 135 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), integrerad kabelhantering |
| Inkluderade tillbehör | Skruvar |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel - 1.8 m |
| Standarder som följs | CCC, RoHS 2011/65/EU, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, China Energy standard Tier 1, TUV Eyesafe Display Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 25 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 38 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 35 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 65 Watt |
| Strömkonsumtionsvila | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Operativsystem erfordras | Windows 10, Windows 11 |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 61.04 cm - djup: 23.92 cm - höjd: 52.89 cm - vikt: 6.1 kg ¦ Med stativ (lägsta position) - bredd: 61.04 cm - djup: 23.92 cm - höjd: 39.43 cm - vikt: 6.1 kg ¦ Utan ställ - bredd: 61.04 cm - djup: 8.82 cm - höjd: 36.98 cm - vikt: 4.2 kg |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 78.9 cm |
| Emballagets djup | 16.2 cm |
| Emballagets höjd | 46.3 cm |
| Emballagets vikt | 8 kg |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Produktlinje | Lenovo |
| Modell | G27qc-30 |
| Märke | Lenovo |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.