- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- HP 732xk - Series 7 Pro - LED-skärm - 4K - 31.5" - HDR
HP 732xk - Series 7 Pro - LED-skärm - 4K - 31.5" - HDR
Släpp loss kreativiteten med den fantastiskt exakta dockningsskärmen HP Series 7 Pro 31,5 tum 4K Thunderbolt 4. Revolutionerande Neo:Med LED...
16 899 kr
inkl. moms
Bara 3 kvar
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Släpp loss kreativiteten med den fantastiskt exakta dockningsskärmen HP Series 7 Pro 31,5 tum 4K Thunderbolt 4. Revolutionerande Neo:Med LED-teknik kan ni uppleva det bredaste färgutbudet samtidigt som Thunderbolt 4 levererar de anslutningsmöjligheter som krävs för kraftfulla arbetsflöden.
- Lita på det som visas på skärmen med IPS Black- och Neo:LED-teknik med Delta E≤ 1, 99,4 % AdobeRGB, 99,4 % Display P3, 100 % sRGB och ett kontrastförhållande på 2700:1.
- Förbättra arbetsflödena med den här Thunderbolt 4-skärmen. Uppnå 4K-upplösning vid 120 Hz, anslut en andra 4K-skärm och ladda enheter med upp till 140 W.
- Väck skärmen och datorn direkt med Single Power On. Utför flera uppgifter samtidigt med inbyggd Smart KVM för att styra två datorer.
- Genomtänkt designad med minst 90 % återvunnen plast i skärmens hölje, 20 % återvunnet glas i skärmpanelen och 100 % återvunnet aluminium i stativet.
- Den ultimata lösningen för färg
Neo:LED-panelteknik erbjuder bred färgtäckning med 99,4 % AdobeRGB, 99,4 % Display P3, 100 % sRGB och ett kontrastförhållande på 2700:1. - 4K UHD-upplösning
Försjunk i den fängslande 4K UHD-upplösningen på denna 31,5-tumsskärm. Upplösningen på 3840 x 2160 förvandlar innehåll till en fantastisk upplevelse. - VESA-skärm HDR 600
Återskapa verkligheten på skärmen och titta på HDR-media med VESA DisplayHDR 600 för förbättrad kontrast, djupa skuggor och ljusstarka högdagrar. - Extrem färgnoggrannhet
För färgkritiska projekt kan ni lita på den här Pantone -validerade skärmen som uppnåtts genom fabriksfärgkalibrering med 2390 färger och en Delta E<=1. - HP User Color Recalibration
För de som tycker att färgnoggrannhet är viktigt kan skärmarna omkalibreras för att bibehålla färgexaktheten på professionell nivå under skärmens hela livslängd. - Rapport för elektronisk färgkalibrering
Få resultatet av den senaste fabriks- eller användarfärgkalibreringsrapporten via HP Display Center.
- 1 USB Type-C till Type-A-kabel
- Adapter för VESA-montering
- Basstativ
- DisplayPort 1.4-kabel
- Garantikort
- HDMI-kabel
- Skärm
- Snabbinstallationsanvisningar
- Strömkabel
- Thunderbolt -kabel
| Produktbeskrivning | HP 732xk - Series 7 Pro - LED-skärm - 4K - 31.5" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 31.5" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2437639 |
| Energiklass | Klass F |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 32.4 W |
| Egenskaper | KVM-växel, USB 3.2 Gen 1 hubb, USB PD 140 Watt |
| Paneltyp | IPS Black |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 120 Hz |
| Pixelhöjd | 0.18 mm |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 2700:1 / 5000000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå med overdrive) |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 100% sRGB, 99.4% Adobe RGB, 99.4% Display P3 |
| Inmatningsanslutningar | Thunderbolt 4, HDMI, DisplayPort |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Svart, silver |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 71.35 cm x 21.7 cm x 60.49 cm |
| Vikt | 8.77 kg |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold |
| Standarder som följs | TUV GS, VCCI, C-Tick, BSMI, WHQL, CB, PSB, KCC, S Mark, MEPS, CEC, CEL, ISC, RCM, SEPA, BIS, låghalogen, NRCS, Mexico Energy label, UAE, Mexico NOM, ledamöter för Vietnam, South Africa Energy Label, Belarus Energy, Korea MEPS, EuP Lot 26, China CCC, Ukraine EE, Ukraine CoC, Ukraine DOC, China CECP |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2437639 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 31.5" |
| Inbyggda enheter | KVM-växel, USB 3.2 Gen 1 hubb |
| USB-strömförsörjning | 140 Watt |
| Paneltyp | IPS Black |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 120 Hz |
| Pixelhöjd | 0.18 mm |
| Pixlar per tum | 114 |
| Ljusstyrka | 450 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 2700:1 / 5000000:1 (dynamisk) |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 100% sRGB, 99.4% Adobe RGB, 99.4% Display P3 |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå med overdrive) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 120 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 275 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Bakgrundsbelysningsteknik | Kant-LED |
| Egenskaper | Pantone-validerad, HP Eye Ease, Low Blue Light teknologi, flimmerfri teknik, HDR600, MAC Address Pass Through (MAPT) utanför band, MAC-adress genomströmning inom band (MAPT), Wake on LAN (WoL) utanför band, Wake on LAN inom band (WoL), PXE Boot, miljöljussensor, VESA MediaSync, 10 bits (8 bits + FRC), kedjekortkompatibel, bild för bild, dockbar |
| Färg | Svart, silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 71.35 cm x 21.7 cm x 60.49 cm - med ställ |
| Vikt | 8.77 kg |
Anslutning
| Gränssnitt | DisplayPort (HDCP) ¦ DisplayPort-utmatning (HDCP) ¦ HDMI (HDCP) ¦ USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B) ¦ 4 x USB 3.2 Gen 1 nedströms ¦ Thunderbolt 4/USB-C 3.2 Gen 2 uppströms/DisplayPort 1.4 (DisplayPort-altläge, data, ström upp till 100 W) ¦ Nätverk (RJ-45) ¦ Docka |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Vridningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | -90/+90 |
| Höjdjustering | 150 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), bortkopplingsbart ställ, VESA-gränssnittsstöd |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel ¦ 1 x HDMI-kabel ¦ 1 x USB-typ A till USB-typ B-kabel ¦ 1 x Thunderbolt-kabel |
| Bakgrundsbelysningens livslängd | 30,000 timmar |
| Standarder som följs | TUV GS, VCCI, C-Tick, BSMI, WHQL, CB, PSB, KCC, S Mark, MEPS, CEC, CEL, ISC, RCM, SEPA, BIS, låghalogen, NRCS, Mexico Energy label, UAE, Mexico NOM, ledamöter för Vietnam, South Africa Energy Label, Belarus Energy, Korea MEPS, EuP Lot 26, China CCC, Ukraine EE, Ukraine CoC, Ukraine DOC, China CECP |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 32.4 W |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 32.4 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 45.5 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 48 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 300 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | HP Display Center, HP Display Manager |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 71.35 cm - djup: 21.7 cm - höjd: 60.49 cm - vikt: 8.77 kg ¦ Utan ställ - bredd: 71.35 cm - djup: 4.7 cm - höjd: 41.59 cm |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 81.6 cm |
| Emballagets djup | 18.5 cm |
| Emballagets höjd | 50.4 cm |
| Emballagets vikt | 13.7 kg |
Hållbarhetsinformation
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Produktlinje | HP |
| Modell | 732xk |
| Märke | HP |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.