- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- HP 327pf - Series 3 Pro - LED-skärm - Full HD (1080p) - 27"
HP 327pf - Series 3 Pro - LED-skärm - Full HD (1080p) - 27"
Vidga vyerna och öka produktiviteten med ytterligare 27-tums arbetsyta med den här FHD-skärmen. Arbeta bekvämt med en skarp, smidig skärm oc...
3 600 kr
inkl. moms
Bara 2 kvar
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Vidga vyerna och öka produktiviteten med ytterligare 27-tums arbetsyta med den här FHD-skärmen. Arbeta bekvämt med en skarp, smidig skärm och enkel design för att få mer gjort varje dag.
- Denna 27-tums FHD-skärm med upp till 100 Hz uppdateringsfrekvens ger skarpa bilder och smidiga rörelser för att göra upplevelsen mer produktiv och bekväm.
- Få en flimmerfri skärm med HP Eye Ease – ett alltid aktivt och färgexakt hårdvarufilter mot svagt blått ljus.
- Behåll fokus med smidig kabelhantering, ett lutnings- och justerbart tunt stativ och mikroram på tre sidor. Justera enkelt inställningarna med en joypad-OSD-knapp.
- Den här skärmen är ENERGY STAR -certifierad och EPEAT -registrerad, uppfyller höga energibesparingsstandarder och har genomtänkt design med återvunna material.
- IPS-teknik
Oavsett var betraktaren står säkerställer IPS-tekniken bildnoggrannhet och överensstämmelse över 178-graders breda horisontella och vertikala visningsvinklar. - HP Eye Ease
HP Eye Ease är ett hårdvarufilter mot svagt blått ljus som alltid är aktivt för att hålla ögonen fräscha hela dagen. Det blå ljuset reduceras utan att ge den gula färgtonen. - 100 Hz uppdateringsfrekvens
Upplev smidig rullning, verklighetstrogen video och tydliga detaljer med en uppdateringsfrekvens på 100 Hz som skapar flytande rörelser från bild till bild. - Justerbar lutning
Det smala och lutningsbara stativet hjälper till att ge rätt vinkel för att maximera produktiviteten i en bekväm arbetsställning. - Gott om portar
Den här skärmen är anslutningsklar för skarpa FHD-bilder med flera portar inklusive 1 x VGA, 1 x HDMI 1.4 och 1 x DisplayPort . 1.2. - Mikrokant på tre sidor
Se och gör mer på en bildskärm med en ram med mikrokanter på tre sidor som maximerar visningsområdet för en stilren design och i stort sett sömlösa konfigurationer för dubbla bildskärmar.
- Bildskärm
- Garantikort
- HDMI-kabel
- Snabbinstallationsanvisningar
- Strömsladd
| Produktbeskrivning | HP 327pf - Series 3 Pro - LED-skärm - Full HD (1080p) - 27" |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2207318 |
| Energiklass | Klass D |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 100 Hz |
| Pixelhöjd | 0.3114 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 8000000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå med overdrive) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 72% NTSC |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, VGA, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.1 cm x 19.03 cm x 43.84 cm |
| Vikt | 5.05 kg |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Miljöstandarder | TCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer, ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold |
| Standarder som följs | VCCI, C-Tick, NOM, CCC, IC, DOC, PSB, FCC, ISO 9241-307, KCC, PSE Mark, S Mark, cTUVus, E-Standby, CEC, KC, CEL, ISC, RCM, CEL Grade 2, SEPA, BIS, CoC, NRCS, Mexico Energy label, Taiwan BSMI RoHS, CB 60950, UAE, ledamöter för Vietnam, South Africa Energy Label, Ukraine Energy Label, TGM, Australien MEPS, CE/EAC, EuP Lot 6 Tier 1, EUP Lot-5, EuP Lot 26 |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2207318 |
| Energiklass | Klass D |
| Diagonal storlek | 27" |
| Bildyta | 26.96" |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 100 Hz |
| Pixelhöjd | 0.3114 mm |
| Pixlar per tum | 82 |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 8000000:1 (dynamisk) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 72% NTSC |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå med overdrive) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 100 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 115 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Bakgrundsbelysningsteknik | Kant-LED |
| Egenskaper | Flimmerfri teknik, Low Blue Light teknologi, HP Eye Ease, 3-sidigt kantlöst |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.1 cm x 19.03 cm x 43.84 cm - med ställ |
| Vikt | 5.05 kg |
Anslutning
| Gränssnitt | VGA ¦ HDMI (HDCP) ¦ DisplayPort 1.2 |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Medföljande kablar | HDMI-kabel |
| Bakgrundsbelysningens livslängd | 30,000 timmar |
| Standarder som följs | VCCI, C-Tick, NOM, CCC, IC, DOC, PSB, FCC, ISO 9241-307, KCC, PSE Mark, S Mark, cTUVus, E-Standby, CEC, KC, CEL, ISC, RCM, CEL Grade 2, SEPA, BIS, CoC, NRCS, Mexico Energy label, Taiwan BSMI RoHS, CB 60950, UAE, ledamöter för Vietnam, South Africa Energy Label, Ukraine Energy Label, TGM, Australien MEPS, CE/EAC, EuP Lot 6 Tier 1, EUP Lot-5, EuP Lot 26 |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 16 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 25 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 35 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | HP Display Center, HP Display Manager |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.1 cm - djup: 19.03 cm - höjd: 43.84 cm - vikt: 5.05 kg ¦ Utan ställ - bredd: 61.1 cm - djup: 5.71 cm - höjd: 36.55 cm - vikt: 4.43 kg |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets bredd | 68.5 cm |
| Emballagets djup | 13.7 cm |
| Emballagets höjd | 42.5 cm |
| Emballagets vikt | 7.65 kg |
Hållbarhetsinformation
| TCO-certifierad | TCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH (non-condensing) |
| Produktlinje | HP |
| Modell | 327pf |
| Märke | HP |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.