- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datortillbehör
- Bildskärmar & Tillbehör
- Dell Pro P P2426 - LED-skärm - WUXGA - 24"
Dell Pro P P2426 - LED-skärm - WUXGA - 24"
Skärmen Dell Pro P P2426 har en livfull 24-tums skärm med en upplösning på 1920 x 1200, vilket garanterar en fantastisk bildskärpa. Med en L...
3 574 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Skärmen Dell Pro P P2426 har en livfull 24-tums skärm med en upplösning på 1920 x 1200, vilket garanterar en fantastisk bildskärpa. Med en LED-bakbelyst LCD-skärm och IPS-teknik stöder denna bildskärm 16,7 miljoner färger och har ett färgomfång på 99 % sRGB och 99 % BT.709, vilket ger exakt färgåtergivning för alla dina visuella uppgifter. Den är utformad för flexibilitet och har ett höjdjusterbart stativ samt funktioner för att vrida, svänga och luta skärmen, vilket möjliggör bekväma betraktningsvinklar.
- 24-tums bildskärm för ökad produktivitet
- Inbyggd USB-C-hubb med 15 watt USB Power Delivery
- WUXGA-upplösning för tydliga och detaljerade bilder
- Breda betraktningsvinklar med 178 graders horisontell och vertikal betraktning
- Flera ingångsalternativ, inklusive HDMI och DisplayPort
- Förbättrad färgäkthet
Skärmen stöder ett färgomfång på 99 % sRGB och 99 % BT.709, vilket säkerställer att bilder och videor visas med naturtrogna färger. - Flexibla positionsjusteringar
Justera enkelt skärmens höjd upp till 150 mm, tillsammans med vrid-, sväng- och lutningsjusteringar, för att uppnå din önskade betraktningsvinkel. - Ergonomisk tittarupplevelse
Med Dell ComfortView Plus och Low Blue Light-teknik minskar denna bildskärm belastningen på ögonen vid långvarig användning, vilket ger en bekvämare tittarupplevelse. - Inbyggd USB-C-hub
Den integrerade USB-C-hubben ger smidig anslutning och strömförsörjer enheter med upp till 15 watt, vilket förbättrar funktionaliteten samtidigt som det minskar kabeltrasslet. - Miljömedveten design
Dell Pro P P2426 är ENERGY STAR-certifierad och tillverkad av kvicksilver- och arsenikfritt glas, vilket återspeglar ett engagemang för hållbarhet.
| Produktbeskrivning | Dell Pro P P2426 - LED-skärm - WUXGA - 24" |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 24" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2505204 |
| Energiklass | Klass D |
| Egenskaper | USB-C hub, USB PD 15 Watt |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:10 |
| Ursprunglig upplösning | WUXGA 1920 x 1200 vid 100 Hz |
| Pixelhöjd | 0.27 mm |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| Responstid | 5 ms (grått-till-grått snabbt), 8 ms (grått-till-grått normalt) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 99% sRGB (CIE 1931), 99% BT.709 (CIE 1931) |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 53.18 cm x 18.175 cm x 51.12 cm |
| Vikt | 4.57 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold |
| Koldioxidavtryck | 152 kg koldioxidutsläpp (EU) |
| Standarder som följs | Plug and Play, RoHS, BFR-fri, PVC-free, TUV Rheinland Eye Comfort-certifiering (4-stjärnig), WEEE |
| Servicepaket | 3 års grundläggande maskinvaruservice med avancerat byte efter fjärrdiagnos |
Allmänt
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2505204 |
| Energiklass | Klass D |
| Diagonal storlek | 24" |
| Bildyta | 24.1" |
| Inbyggda enheter | USB-C hub |
| USB-strömförsörjning | 15 Watt |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:10 |
| Ursprunglig upplösning | WUXGA 1920 x 1200 vid 100 Hz |
| Pixelhöjd | 0.27 mm |
| Pixlar per tum | 94 |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 99% sRGB (CIE 1931), 99% BT.709 (CIE 1931) |
| Responstid | 5 ms (grått-till-grått snabbt), 8 ms (grått-till-grått normalt) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 100 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 127 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Vid visningsvinkel, Dell ComfortView Plus, Low Blue Light teknologi, LED-kantbelysningssystem, Dell Easy Arrange, Kvicksilverfri, arsenikfritt glas, 6-bit + FRC Color Depth |
| Dimensioner (BxDxH) | 53.18 cm x 18.175 cm x 51.12 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 4.57 kg |
Anslutning
| Gränssnitt | HDMI (HDCP 1.4) ¦ DisplayPort (HDCP 1.4) ¦ USB-B uppströms ¦ 3 x USB-downstream (Typ A) ¦ USB-C-downstream (ström upp till 15W) |
Mekanisk
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+21 |
| Vridningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | 180 |
| Höjdjustering | 150 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaper | VESA-gränssnittsstöd, plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), integrerad kabelhantering, uppfyller TAA (Trade Agreements Act) |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort 1.4-kabel - DisplayPort till DisplayPort - 1.8 m ¦ 1 x USB-kabel - USB typ A till B - 1.8 m |
| Standarder som följs | Plug and Play, RoHS, BFR-fri, PVC-free, TUV Rheinland Eye Comfort-certifiering (4-stjärnig), WEEE |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
Strömtillförsel
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 13.6 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 12.9 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 68 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.3 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
Programvara / Systemkrav
| Inkluderad programvara | Dell Display Manager, Dell Peripheral Manager |
| Operativsystem erfordras | Microsoft Windows |
Mått och vikt
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 53.18 cm - djup: 18.175 cm - höjd: 51.12 cm - vikt: 4.57 kg ¦ Med stativ (lägsta position) - bredd: 53.18 cm - djup: 18.175 cm - höjd: 36.4 cm - vikt: 4.57 kg ¦ Utan ställ - bredd: 53.18 cm - djup: 5.003 cm - höjd: 34.37 cm - vikt: 3.07 kg |
Mått och vikt (brutto)
| Emballagets vikt | 6.74 kg |
Hållbarhetsinformation
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| ENERGY STAR-version | 8.0 |
| Koldioxidavtryck | 152 kg koldioxidutsläpp (EU) |
| Tillverkning (kg CO2e) | 70.78 |
| Logistik (kg CO2e) | 13.5 |
| Användning (kg CO2e) | 62.35 |
| EOL (kg CO2e) | 5.64 |
| Totalt kol utan användningsfas (kg CO2e) | 89.65 |
Tillverkarens garanti
| Servicepaket | 3 års grundläggande maskinvaruservice med avancerat byte efter fjärrdiagnos |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80 % (icke-kondenserande) |
| Produktlinje | Dell Pro P |
| Modell | P2426 |
| Märke | Dell |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.