- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datorer
- Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 - paket för videokonferens
Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 - paket för videokonferens
Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 är en videokonferensenhet som är utformad för att förbättra samarbete och kommunikation i alla mötesmiljöer. Me...
57 624 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 är en videokonferensenhet som är utformad för att förbättra samarbete och kommunikation i alla mötesmiljöer. Med en robust uppsättning gränssnitt, inklusive HDMI-ingång och -utgång, samt USB-C-anslutning, säkerställer den här enheten sömlös integration med olika kringutrustningsenheter. Den 3 m långa USB-C-kabeln gör installationen mer flexibel och möjliggör optimal placering i olika rumslayouter. Med mjukvarucertifiering för Microsoft Teams Rooms kan användarna förvänta sig tillförlitlighet och användarvänlighet i sina virtuella möten.
- USB-C-kabel med en längd på 3 m för flexibla installationsalternativ
- Certifierad för Microsoft Teams Rooms för att förbättra användbarheten
- Stödjer Intel vPro-teknik för säker fjärrhantering
- Dual-stream-funktioner för förbättrad videokvalitet
- Integrerat trådbundet och trådlöst nätverk med stöd för Bluetooth 5.3
- Mångsidiga anslutningsmöjligheter
Utrustad med flera gränssnitt, inklusive USB 2.0, USB 3.2, HDMI-ingång och -utgång samt en nätverksadapter, ger den här enheten mångsidiga anslutningsmöjligheter till olika kringutrustning. - Effektiva nätverksfunktioner
Enheten stöder en rad nätverksprotokoll som Gigabit Ethernet, IEEE 802.11a/n/ac/ax och Bluetooth 5.3, vilket ger tillförlitlig nätverksåtkomst för smidig drift. - Pålitlig prestanda
Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 drivs av Core Ultra 5 135H-processorn med 16 GB RAM och 256 GB SSD och ger effektiv prestanda för videokonferenser och andra produktivitetsuppgifter.
| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkSmart Core Gen 2 - paket för videokonferens |
| Typ av enhet | Paket för videokonferens |
| Satsinnehåll | Lenovo IP Controller, beräkningssystem, Lenovo Link Box |
| EU:s datalagar | Https://www.lenovo.com/us/en/compliance/eu-data-act-transparency-declaration/ |
| Lokalisering | Nordiska länderna |
| Display | 10.1" 1280 x 800 |
| Inmatningsenhet | 10,1-tums pekskärm (kabelansluten) |
| PC-konfiguration | Core Ultra 5 135H, 16GB RAM, 256GB SSD |
| Nätverk | Nätverksadapter - Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Mjukvarucertifiering | Certifierad för Microsoft Teams Rooms |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
| Servicepaket | 3 års Lenovo Premier-support |
Allmänt
| Typ av enhet | Paket för videokonferens |
| Satsinnehåll | Lenovo IP Controller, beräkningssystem, Lenovo Link Box |
| EU:s datalagar | Https://www.lenovo.com/us/en/compliance/eu-data-act-transparency-declaration/ |
| Mått och vikt (komponenter) | Huvudsystem - Bredd 18.5 cm Djup 22 cm Höjd 3.8 cm Vikt 1.01 kg ¦ Pekskärm - Bredd 24.8 cm Djup 15.1 cm Höjd 10 cm Vikt 970 g |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Nordiska länderna |
Display
| Diagonal storlek | 10.1" |
| Ursprunglig upplösning | 1280 x 800 |
| Bildkvot | 16:10 |
| Ljusstyrka för bild | 340 cd/m² |
| Monitoregenskaper | Bländskydd, 10-punkters multi-touch, antifingeravtryck, 30° rotatable, 60° rotatable |
Videoutgång
| PC-konfiguration | Core Ultra 5 135H, 16GB RAM, 256GB SSD |
Inmatningsenhet
| Typ | 10,1-tums pekskärm |
| Anslutningsteknologi | Kabelansluten |
Nätverk
| Typ | Nätverksadapter |
| Anslutningsteknik | Trådlös, kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Funktioner | Dubbelströmning (2x2), Intel vPro Technology-support |
| Standarder som följs | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, Bluetooth 5.3 |
Expansion/Anslutning
| Gränssnitt | 2 x USB-C 3.2 Gen 2/DisplayPort 1.4 ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 ¦ 1 x USB 2.0 ¦ 1 x audio / video - HDMI-ingång ¦ 2 x audio / video - HDMI-utgång ¦ 2 x nätverk - RJ-45 |
Diverse
| Medföljande kablar | 1 x USB-C-kabel - 3 m |
| Inkluderade tillbehör | VESA-monteringssats, extern adapterbur, avtagbar kabelhanteringslåda |
| Mjukvarucertifiering | Certifierad för Microsoft Teams Rooms |
| Standarder som följs | TCG Certified |
Strömtillförsel
| Nätdel | Strömadapter - extern |
Programvara / Systemkrav
| Medföljande programvara | Windows 11 IoT Enterprise GAC 64-bitars, Microsoft Teams Rooms |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Grundgaranti - on-site service - 3 år ¦ Utökad garanti - 3 år |
| Servicepaket | 3 års Lenovo Premier-support |
| Produktlinje | Lenovo ThinkSmart |
| Modell | Core Gen 2 |
| Märke | Lenovo |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.