- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datorer
- Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6 - SFF Core Ultra 5 225 - 16 GB - SSD 512 GB - nordiskt (danska/finska/norska/svenska)
Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6 - SFF Core Ultra 5 225 - 16 GB - SSD 512 GB - nordiskt (danska/finska/norska/svenska)
En AI-dator med liten formfaktor (SFF) och kommersiell tillförlitlighet som levererar smidig prestanda och främjar hög produktivitet.
P...
P...
14 549 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 3 - 4 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
En AI-dator med liten formfaktor (SFF) och kommersiell tillförlitlighet som levererar smidig prestanda och främjar hög produktivitet.
Prestanda i företagsklass, säkerhet och hanterbarhet med Intel vPro Branschledande grafikkort och kraftfull AI-prestanda för hantering av krävande arbetsbelastningar Mångsidig och anpassningsbar SFF med flera portar och utbyggbara lagringsalternativ för multitasking.
Prestanda i företagsklass, säkerhet och hanterbarhet med Intel vPro Branschledande grafikkort och kraftfull AI-prestanda för hantering av krävande arbetsbelastningar Mångsidig och anpassningsbar SFF med flera portar och utbyggbara lagringsalternativ för multitasking.
- Kompakt design med liten formfaktor för mångsidig placering
- Effektiv 10-kärnig Intel-processor med hög turbohastighet
- Generöst 16 GB DDR5-minne för förbättrad prestanda
- Säker med diskret Trusted Platform Module (TPM 2.0)
- ENERGY STAR-certifierad för lägre energiförbrukning
- KOMPAKT KRAFT, GRÄNSLÖS EFFEKTIVITET Driver företagsprestanda och produktivitet
ThinkCentre M70s Gen 6 Small Form Factor (SFF) PC drivs av Intel Core Ultra-processorer och är perfekt för att köra komplex programvara, multitasking med flera applikationer eller streama högupplöst innehåll. Intel vPro-teknik (tillval) förbättrar säkerhet och hanterbarhet som IT-personal kommer att älska. - FÖRBÄTTRAD PRODUKTIVITET OCH KREATIVITET
Lenovo AI Now är en AI-assistent som förbättrar produktivitet och kreativitet och levererar personliga upplevelser. Den utnyttjar AI-funktioner som kunskapshantering, dokumentsammanfattning och enhetskontroll och prioriterar dataskydd och säkerhet. - KOMPAKT KRAFTVERK FÖR KREATIVITET Smidig multitasking, exceptionell grafik
Driv din kreativitet med grafikalternativ. Välj NVIDIA GeForce RTX GPU (tillval) för högkvalitativ visuell databehandling för video/grafikuppgifter, strömlinjeformad multitasking och balanserad prestanda. Eller välj Intel Arc för för kodnings-, avkodnings- och transkodningsuppgifter. - SNABBARE DATAÅTKOMST OCH SKYDD Upplev höghastighetsprestanda och säkerhet
Med flexibla RAID-konfigurationer erbjuder M70s Gen 6 PC det bästa av två världar– RAID 0 ökar dataåtkomsthastigheter för intensiva uppgifter som videoredigering, medan RAID 1 säkerställer full dataredundans och säkrar filer i händelse av enhetsfel. - EXPANDERA DITT VISUELLA UTRYMME Anslut smidigt till externa skärmar
Ta multitasking till nästa nivå med trippelskärmskapacitet– 2 skärmportar och 1 HDMI-port. Upplev briljant visuell klarhet– organisera dina projekt, spåra flera aktiviteter och öka effektiviteten med en konfiguration som håller allt i sikte och inom räckhåll. - ALLA PORTAR, ALLA MÖJLIGHETER
Maximera anslutningen med Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6 SFF PC:s fyra bakre USB-portar som levererar höghastighetsdataöverföringar, sömlös videostreaming och effektiv enhetsladdning. Anslut flera perifera enheter samtidigt som du håller din arbetsyta organiserad. - STRÖMLINJEFORMA KRAFTEN; HÖJ PRODUKTIVITETEN Accelerera dina uppgifter med blixtsnabba hastigheter.
Förhöj ditt arbetsflöde med smidig laddning av enheter och blixtsnabb anslutning. ThinkCentre M70s Gen 6 SFF PC förenklar din dag med höghastighetsdataöverföringsportar som säkerställer att dina perifera enheter förblir laddade när du behöver dem. - ANPASSNINGSFÖRMÅGA SOM MATCHAR DINA MÅL Hantera krävande uppgifter med mer lagringsutrymme.
Upplev oöverträffad hastighet och flexibilitet med dubbla platser för expansion av lagringsutrymmet. Starta på sekunder, ladda applikationer omedelbart och överför filer med blixthastighet. Ligg steget före växande krav och rusta dig för att ta itu med datatunga uppgifter utan ansträngning. - SEKRETESS OCH SKYDD All säkerhet ditt företag behöver
Välj Intel vPro-plattformen (tillval) för flerskiktad säkerhet som blockerar cyberattacker och ransomware. Njut av maximal säkerhet med ThinkShield– inklusive Trusted Platform Module (TPM) för hårdvarulösningar och ett självläkande BIOS för återställning av tidigare systeminställningar. Säkra din dator fysiskt med en Padlock Loop, ett chassi-e-lås som tillval och mer. - TROVÄRDIGHET OCH SAMARBETE Hållbarhet
Vårt mål är att tillhandahålla smartare teknik som bygger en ljusare och mer hållbar framtid för våra kunder, samhällen och planeten. Det är därför vi strävar efter branschledande etiketter och certifieringar som visar vårt engagemang för hållbarhet inom produktdesign. Tillsammans kan vi bygga en smartare framtid för alla.
| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6 - SFF Core Ultra 5 225 - 16 GB - SSD 512 GB - nordiskt (danska/finska/norska/svenska) |
| Typ | PC - SFF |
| Kombinerade tjänster | CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Lokalisering | Språk: engelska, Nordiska / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Processor | Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 225 (upp till 4.9 GHz, (10-core) |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost - upp till 13 TOPS |
| Cacheminne | 20 MB |
| Cache/processor | 20 MB |
| RAM | 16 GB (installerad) / 128 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hårddisk | SSD 512 GB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2280 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Kortläsare | Ja |
| Grafikstyrenhet | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - upp till 4 TOPS |
| Nätverksfunktioner | 1GbE |
| Tangentbord | Nordiskt (danska/finska/norska/svenska) |
| Strömtillförsel | (50/60 Hz) |
| Medföljande OS | Windows 11 Pro |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 9.25 cm x 29.97 cm x 33.95 cm |
| Vikt | 5.1 kg |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Lenovo TopSeller |
| Miljöstandarder | TCO Certifierad, generation 10, för skrivbord, ENERGY STAR-godkänd |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 3 år - på platsen |
Allmänt
| Typ | PC |
| Kombinerade tjänster | CO2 Offset 0.5 ton (2nd Gen) |
| Formfaktor för produkt | SFF |
| Inbyggda enheter | Högtalare |
| Embedded Security | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Färg | Svart |
| Lokalisering | Språk: engelska, Nordiska / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
Processor / Chipuppsättning
| CPU | Intel Core Ultra 5 (Serie 2) 225 |
| Max. turbohastighet | 4.9 GHz |
| Antal kärnor | 10-core |
| Antal CPU | 1 |
| Max. CPU-antal | 1 |
| Kretstyp | Intel Q870 |
Neural processor enhet (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-prestanda upp till (TOPS) | 13 TOPS |
| Total processorprestanda upp till (TOPS) | 23 TOPS |
| AI-datatypstöd på NPU | INT8 |
| Stöd för sparsamhet | Ja |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
Cacheminne
| Installerad storlek | 20 MB |
| Cache/processor | 20 MB |
RAM
| Installerad storlek | 16 GB (installerad) / 128 GB (max) |
| Teknik | DDR5 SDRAM |
| Effektiv minneshastighet | 5600 MT/s |
| Formfaktor | DIMM 288-pin |
| Kortplatser | 4 (Total) / 3 (tom) |
| Egenskaper | Minnesarkitektur med dubbel kanal |
| Konfigurationsegenskaper | 1 x 16 GB |
Hårddisk
| Typ | SSD - M.2 2280 |
| Kapacitet | 1 x 512 GB |
| Typ av gränssnitt | PCI Express 4.0 x4 |
| Egenskaper | TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
Optisk lagring
| Typ | Ingen optisk drivenhet |
Kortläsare
| Typ | Kortläsare |
| Flash-minneskort som stöds | SD-minneskort |
Bildskärm
| Bildskärmstyp | Ingen. |
Grafikstyrenhet
| Grafikprocessor | Intel Graphics Shared Video Memory (UMA) - upp till 4 TOPS |
Ljudutgång
| Standarder som följs | HD-ljud |
Inmatningsenhet
| Typ | Mus, tangentbord |
Tangentbord
| Namn tangentbord | Lenovo Traditional Keyboard |
| Gränssnitt | USB |
| LOkalisering och layout | Nordiskt (danska/finska/norska/svenska) |
Mus
| Musnamn | Lenovo Calliope Mouse |
| Gränssnitt | USB |
Nätverk
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
Expansion/Anslutning
| Kortplatser | 2 (totalt)/ 1 (ledig) x M.2 Card - 2280 (för SSD) ¦ 1 (totalt)/ 1 (ledig) x M.2 Card (för WLAN) ¦ 1 PCIe 4.0 x16 - lågprofil ¦ 2 PCIe 3.0 x1 - lågprofil |
| Gränssnitt | 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (1 fram) (15W laddning) ¦ 6 x USB 3.2 Gen 1 (2 främre, 4 bakre) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 2 (2 fram) ¦ 1 x hörlurar/mikrofon (1 fram) ¦ 1 x HDMI (1 bakre) (TMDS-kompatibel) ¦ 2 x DisplayPort 1.4a (2 bakre) ¦ 1 x LAN (1 bakre) ¦ 1 x ljudutgång (1 bakre) |
Diverse
| Stöld-/inbrottsskydd | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), hänglåsögla, intrångsomkopplare till chassi |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Standarder som följs | RoHS, FIPS 140-2, GREENGUARD, Energy-Related Products (ErP) Lot 3, TCG Certified, MIL-STD 810H |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Lenovo TopSeller |
Strömtillförsel
| Typ av enhet | Nätaggregat |
| Nätspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Effekt | 260 Watt |
| Effektivitet | 90% |
Operativsystem / Programvara
| Medföljande OS | Windows 11 Pro Danska / engelska / finska / norska / svenska |
Hållbarhetsinformation
| TCO-certifierad | TCO Certifierad, generation 10, för skrivbord |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| ENERGY STAR-version | 9.0 |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år - på platsen |
Mått och vikt
| Bredd | 9.25 cm |
| Djup | 29.97 cm |
| Höjd | 33.95 cm |
| Vikt | 5.1 kg |
| Produktlinje | Lenovo ThinkCentre M70s Gen 6 |
| Modell | 12YK |
| Märke | Lenovo |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.