- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datorer
- HP EliteBook Ultra 14 G1q Notebook AI - Copilot+ PC - 14" - Qualcomm Snapdragon X Elite - X1E-78-100 - 16 GB RAM - 1 TB...
HP EliteBook Ultra 14 G1q Notebook AI - Copilot+ PC - 14" - Qualcomm Snapdragon X Elite - X1E-78-100 - 16 GB RAM - 1 TB...
HP EliteBook Ultra AI-datorer erbjuder utsökt utformade och kraftfulla lösningar för alla krävande arbetsuppgifter med ett antal företagspro...
16 687 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
HP EliteBook Ultra AI-datorer erbjuder utsökt utformade och kraftfulla lösningar för alla krävande arbetsuppgifter med ett antal företagsprodukter samtidigt som de är lätta att ta med sig.
Frigör tid du lägger på tråkiga uppgifter och använd den i stället för att samarbeta och göra mer innovativt arbete med en extremt tunn AI-dator som har designats för den nya AI-eran. Den extremt snabba och responsiva HP EliteBook Ultra G1q AI-datorn har designats med lång batteritid och kan driva AI-applikationer som frigör kreativitet och lyfter din kompetens.
Frigör tid du lägger på tråkiga uppgifter och använd den i stället för att samarbeta och göra mer innovativt arbete med en extremt tunn AI-dator som har designats för den nya AI-eran. Den extremt snabba och responsiva HP EliteBook Ultra G1q AI-datorn har designats med lång batteritid och kan driva AI-applikationer som frigör kreativitet och lyfter din kompetens.
- Mer än bara business as usual. Ta vara på varje ögonblick med en AI-dator som har prestandan att köra AI lokalt.
- Innovativt samarbete. Visa upp dina nya idéer med en 5 MP-kamera med stängningsfunktion och Poly Camera Pro.
- Fokusera på det du jobbar med. Lång batteritid och HP Fast Charge (50 % på 30 min.) håller produktiviteten på topp hela dagen.
- Hjälp till att skydda vår gemensamma framtid. Den här HP EliteBook Ultra G1q AI-datorn har designats med 50 % återvunnet aluminium i A-, C- och D-höljena.
- Windows 11
Arbeta överallt utan att kompromissa om prestanda eller säkerhet med Windows 11 som drivs av HPs teknik för samarbete och anslutning. - Blixtsnabba hastigheter
Den här extremt strömsnåla Snapdragon X Elite-plattformen med en Hexagon NPU och ett Qualcomm Adreno -grafikkort har stöd för blixtsnabba hastigheter och optimerad batteritid – allt i en tunn och elegant enhet samtidigt som den levererar de Windows-program och -funktioner som är ett måste. - Utformad att hänga med överallt
Arbeta som ni vill i nästan vilket ljus som helst med hjälp av den extremt ljusa pekskärmen som kan användas utomhus med antireflexbehandling och omgivande ljussensorer. - Snabbt och effektivt trådlöst LAN
Datorns portabilitet och tillförlitligheten hos en snabb anslutning avgör var arbete kan utföras. Få en snabb och pålitlig anslutning med data i gigabithastighet i trådlösa miljöer med tät trafik, med hjälp av Wi-Fi 6E. - Samarbete tack vare NPU
Syns på bästa sätt under videosamtal och spara samtidigt datorkraft. Hantera videokontroller för interna och externa kameror med Poly Camera Pro. Automatisk inramning, strålkastare, suddig bakgrund och virtuella bakgrunder slösar nu mindre ström då de körs på datorns NPU.
- HP EliteBook Ultra 14 G1q Notebook AI
- HP 65 W Smart USB-C nätadapter
| Produktbeskrivning | HP EliteBook Ultra 14 G1q Notebook AI - Copilot+ PC - 14" - Qualcomm Snapdragon X Elite - X1E-78-100 - 16 GB RAM - 1 TB SSD - tysk |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Pro - Engelska/tyska |
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 upp till 3.4 GHz / 42 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Qualcomm Hexagon - upp till 45 TOPS |
| Minne | 16 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe, TLC |
| Display | 14" pekskärm 2240 x 1400 / 2.2K |
| Grafik | Qualcomm Adreno |
| Inmatningsenhet | ClickPad, bilddyna |
| Tangentbord | Tysk |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Batteri | 3-cells |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.29 cm x 22.35 cm x 1.12 cm |
| Vikt | 1.34 kg |
| Lokalisering | Språk: tyska / region: Tyskland |
| Miljöstandarder | TCO Certified Notebooks 9, ENERGY STAR-godkänd |
| Koldioxidavtryck | 190 kg koldioxidutsläpp |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - material och tillverkning - 1 år ¦ Begränsad garanti - batteri - 1 år |
Allmänt
| Typ av produkt | Notebook |
| AI-nivå | Copilot+ PC |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - Engelska/tyska |
Processor / Chipuppsättning
| CPU | Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-78-100 |
| Max. turbohastighet | 3.4 GHz |
| Antal kärnor | 12-core |
| Cache | 42 MB |
Neural processor enhet (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| NPU-prestanda upp till (TOPS) | 45 TOPS |
Minne
| RAM | 16 GB (medföljande minne är integrerat) |
| Teknik | LPDDR5X SDRAM |
| Hastighet | 8400 MHz |
| Nominell hastighet | 8400 MHz |
Lagring
| Huvudlager | 1 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe), trippelnivåcell (TLC) |
Display
| Typ | 14" - IPS |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 2240 x 1400 (2.2K) |
| Bredskärm | Ja |
| Ljusstyrka för bild | 300 cd/m² |
| Färgskala | 100% sRGB |
| Egenskaper | Bländskydd, Låg effekt |
Ljud & Video
| Grafikprocessor | Qualcomm Adreno |
| Kamera | Ja |
| Upplösning | 5 Megapixel |
| Kameraegenskaper | Webkamera skydd, IR-kamera |
| Ljud | Dubbla stereohögtalare, mikrofon med två lägen |
| Ljudfunktioner | Utdata: diskreta förstärkare, Poly Studio |
Inmatning
| Typ | Tangentbord, ClickPad, bilddyna |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Tangentbordslayout | Tysk |
| Egenskaper | Multitouch-klickdyna, gestfunktion |
Kommunikation
| Trådlös | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådlös styrenhet | Qualcomm Fast Connect 6900 Wi-Fi 6E |
| Egenskaper | Dubbelström (2x2) |
Batteri
| Teknik | 3-cells litiumpolymer |
| Kapacitet | 59 Wh |
Växelströmsadapter
| Utmatning | 65 Watt |
Anslutningar & Utökning
| Gränssnittsdetaljer | USB4 (supports Thunderbolt 4) ¦ USB-C 3.2 Gen 2 ¦ USB 3.2 Gen 1 (laddar) ¦ Telefon/mikrofonkombinationsjack |
Programvara
| Medföljande programvara | HP System Event Utility, HP Documentation, HP Privacy Settings, myHP, HP AI Experience Center, HP 1E Performance Assist, Poly Camera Pro Stub |
Diverse
| Egenskaper | HP Fast Charge |
| Inkluderade tillbehör | HP 65 W Smart USB-C nätadapter |
| Standarder som följs | VCCI, GS, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, KC, NCC, Taiwan BSMI RoHS, UL/CSA/EN 62368-1, KES, LBL-certifierad (lågt blåljus), China SRRC, China CCC |
| Lokalisering | Språk: tyska / region: Tyskland |
Mått och vikt
| Dimensioner (BxDxH) | 31.29 cm x 22.35 cm x 1.12 cm |
| Vikt | 1.34 kg |
| Emballagets mått (BxDxH) / vikt | 8 cm x 43 cm x 31.5 cm |
Hållbarhetsinformation
| TCO-certifierad | - TCO Certified Notebooks 9 |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Koldioxidavtryck | 190 kg koldioxidutsläpp |
| Tillverkning (kg CO2e) | 176 |
| Logistik (kg CO2e) | 9 |
| Användning (kg CO2e) | 1 |
| EOL (kg CO2e) | 2 |
| Totalt kol utan användningsfas (kg CO2e) | 189 |
| Återvunnet innehåll i produkten | Återvunnen konsumentplast |
Tillverkarens garanti
| Service och support | Begränsad garanti - material och tillverkning - 1 år ¦ Begränsad garanti - batteri - 1 år |
| Produktlinje | HP EliteBook Ultra |
| Modell | 14 G1q Notebook AI |
| Märke | HP |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.