- Hem
- Produkter
- Teknik
- Datorer & Kringutrustning
- Datorer
- Dell Latitude 7450 - 14" - Intel Core Ultra 7 - 165U - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 5G NR
Dell Latitude 7450 - 14" - Intel Core Ultra 7 - 165U - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 5G NR
Upptäck Dell Latitude 7450, en bärbar dator som är utformad för proffs som kräver säkerhet, prestanda och anslutningsmöjligheter. Med sitt d...
27 374 kr
inkl. moms
I lager
Beräknas skickas inom 7 - 8 vardagar
Fri frakt över 499:-
Snabb leverans
Alltid låga priser
Produktbeskrivning
Upptäck Dell Latitude 7450, en bärbar dator som är utformad för proffs som kräver säkerhet, prestanda och anslutningsmöjligheter. Med sitt diskreta säkerhetschip TPM 2.0 (Trusted Platform Module) och efterlevnad av strikta säkerhetsstandarder är dina data skyddade mot hot. Den bärbara datorns Intel Core Ultra 7-processor säkerställer smidig multitasking och höghastighetsprestanda, medan dess 14-tums LED IPS-skärm ger fantastiska bilder och breda betraktningsvinklar. Anslutningsmöjligheterna är aldrig ett problem tack vare USB4/Thunderbolt 4/DisplayPort 2.1-gränssnitt och Wi-Fi 6 med dubbla strömmar (2x2), vilket säkerställer att du alltid är ansluten med de snabbaste hastigheterna som finns tillgängliga. Dessutom är enhetens engagemang för hållbarhet tydligt genom dess ENERGY STAR-certifiering och EPEAT Gold-överensstämmelse, vilket gör den till ett miljömässigt ansvarsfullt val. Med dessa funktioner och mycket mer framstår Dell Latitude 7450 som den perfekta bärbara datorn för yrkesverksamma inom näringslivet.
- 14-tums LED IPS-skärm för levande och tydliga bilder
- Intel Core Ultra 7-processor för högpresterande databehandling
- USB4/Thunderbolt 4/DisplayPort 2.1 för mångsidiga anslutningsmöjligheter
- Wi-Fi 6 och Bluetooth för överlägsen trådlös anslutning
- ENERGY STAR-certifierad och EPEAT Gold för miljömässig hållbarhet
- Förbättrad säkerhet
Den här bärbara datorn är utrustad med ett diskret TPM 2.0-säkerhetschip (Trusted Platform Module) och uppfyller FIPS 140-2 och TCG-certifierade standarder, vilket gör att dina data skyddas med avancerade säkerhetsfunktioner. - Exceptionell anslutningsmöjlighet
Med USB4/Thunderbolt 4/DisplayPort 2.1-gränssnitt för höghastighetsdataöverföring och Wi-Fi 6 med dubbla strömmar (2x2) för snabbare Internetanslutningar håller den här enheten dig ansluten hela tiden. - Överlägsen skärm
En 14-tums LED IPS-skärm med V-Sync Rate vid Max Res. på 60 Hz och widescreen-kapacitet ger levande bildskärpa och smidig videouppspelning, vilket förbättrar din tittarupplevelse. - Avancerade ljudfunktioner
Med en dual array-mikrofon, fyra högtalare och högupplöst ljudkompatibilitet levererar den här bärbara datorn kristallklart ljud för en uppslukande ljudupplevelse. - Hållbart val
Den här bärbara datorn är ENERGY STAR-certifierad och EPEAT Gold-kompatibel och är ett hållbart val som minimerar ditt koldioxidavtryck samtidigt som den levererar exceptionell prestanda.
- Dell Latitude 7450
- USB-C strömadapter
| Produktbeskrivning | Dell Latitude 7450 - 14" - Intel Core Ultra 7 - 165U - 16 GB RAM - 512 GB SSD - 5G NR |
| Typ av produkt | Notebook |
| Operativsystem | Win 11 Pro - Holländska / engelska / franska / tyska / italienska |
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Series 1) - 165U / 1.7 GHz, upp till 4.9 GHz / 12 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost |
| Minne | 16 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 512 GB SSD - NVMe, TLC |
| Display | 14" 1920 x 1200 / Full HD Plus @ 60 Hz - 162 ppi |
| Grafik | Intel Graphics |
| Inmatningsenhet | ClickPad |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Trådlöst bredband (WWAN) | 5G 5G NR |
| Tjänsteleverantör | Tjänst ingår ej |
| Batteri | 3-cells |
| Egenskaper | Accelerometer, hallsensor |
| Säkerhet | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeravtrycksläsare |
| Färg | Grå |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.3 cm x 22.02 cm x 1.795 cm |
| Vikt | 1.05 kg |
| Typ av prissättning | Build To Stock (BTS) |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Dell Smart Selection |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold |
| Koldioxidavtryck | 110 kg koldioxidutsläpp |
| Kombinerade tjänster | 3 års grundläggande service på plats efter fjärrdiagnos med support för enbart maskinvara |
Allmänt
| Typ av produkt | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - Holländska / engelska / franska / tyska / italienska |
Processor / Chipuppsättning
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Series 1) 165U / 1.7 GHz |
| Max. turbohastighet | 4.9 GHz |
| Antal kärnor | 12-core |
| Cache | 12 MB |
Neural processor enhet (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Stöd för sparsamhet | Ja |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
Minne
| RAM | 16 GB (medföljande minne är integrerat) |
| Teknik | LPDDR5X SDRAM |
| Hastighet | 3200 MHz |
| Nominell hastighet | 3200 MHz |
Lagring
| Huvudlager | 512 GB SSD M.2 2230 PCIe 4.0 x4 - NVM Express (NVMe), trippelnivåcell (TLC) |
Display
| Typ | 14" - IPS |
| Upplösning | 1920 x 1200 (Full HD Plus) |
| Vert. Synkr. frekv. vid max uppl. | 60 Hz |
| Bredskärm | Ja |
| Pixeldensitet (ppi) | 162 |
| Ljusstyrka för bild | 400 cd/m² |
| Horisontell visningsvinkel | 85 |
| Vertikal visningsvinkel | 85 |
| Färgstöd | 16,7 miljoners färger |
| Färgskala | 100% sRGB |
| Egenskaper | Bländskydd, Vid visningsvinkel, Low Blue Light teknologi, Super Low Power Panel (SLP), Dell ComfortView Plus, 0.157 mm pixelavstånd, äkta 8-bitars |
Ljud & Video
| Grafikprocessor | Intel Graphics |
| Kamera | Ja |
| Upplösning | 5 Megapixel |
| Bildhastighet | 30 frames per second |
| Kameraegenskaper | Ansiktsigenkänning, webkamera skydd, IR/RGB-kamera, Temporal Noise Reduction, 77,3 grader (IR-kamera), 92 grader, Express Sign-In, Intelligent Privacy |
| Ljud | Fyra högtalare, mikrofon med två lägen |
| Kodek | Realtek ALC3281 |
| Standarder som följs | HD-ljud |
Inmatning
| Typ | Tangentbord, ClickPad |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Egenskaper | Mini-LED bakgrundsbelysning, knapp för andrepilot, AI-snabbtangent, 80 tangenter |
Kommunikation
| Trådlös | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Trådlös styrenhet | Intel WI-FI 7 BE200 |
| Egenskaper | Dubbelström (2x2) |
Trådlöst bredband (WWAN)
| Generation | 5G |
| Teknik | 5G NR |
| Kontroller | Qualcomm Snapdragon X62 - PCI Express 3.0 |
| Tjänsteleverantör | Tjänst ingår ej |
Batteri
| Teknik | 3-cells |
| Vikt | 227 g |
| Kapacitet | 57 Wh |
Växelströmsadapter
| Inmatning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Utmatning | 65 watt, 5 / 9 / 15 / 20 V |
Anslutningar & Utökning
| Gränssnittsdetaljer | HDMI ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (PowerShare) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ Telefon/mikrofonkombinationsjack |
Programvara
| Medföljande programvara | Extra programvara från Dell, Microsoft Office-licens ingår ej - endast 30 dagars provperiod |
Diverse
| Färg | Grå |
| Integrerade alternativ | Accelerometer, hallsensor |
| Säkerhet | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeravtrycksläsare |
| Egenskaper | ExpressCharge, ExpressChargeBoost |
| Stöld-/inbrottsskydd | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Typ av säkerhetsplats | Kilformad säkerhetsplats |
| Inkluderade tillbehör | USB-C strömadapter |
| Standarder som följs | FIPS 140-2, TCG Certified |
| Typ av prissättning | Build To Stock (BTS) |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Dell Smart Selection |
Mått och vikt
| Dimensioner (BxDxH) | 31.3 cm x 22.02 cm x 1.795 cm |
| Vikt | 1.05 kg |
Hållbarhetsinformation
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Koldioxidavtryck | 110 kg koldioxidutsläpp |
| Tillverkning (kg CO2e) | 85.58 |
| Logistik (kg CO2e) | 4.51 |
| Användning (kg CO2e) | 17.93 |
| EOL (kg CO2e) | 1.98 |
| Totalt kol utan användningsfas (kg CO2e) | 92.07 |
| PAIA-version | GaBi version 1, 2024 |
Tillverkarens garanti
| Kombinerade tjänster | 3 års grundläggande service på plats efter fjärrdiagnos med support för enbart maskinvara |
Miljöparametrar
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 90 % (icke-kondenserade) |
| Stöttolerans (vid drift) | 110 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Stöttolerans (i vila) | 160 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Vibrationstolerans (vid drift) | 0.66 g @ RMS (random) |
| Vibrationstolerans (i vila) | 1.3 g @ RMS (random) |
| Produktlinje | Dell Latitude |
| Modell | 7450 |
| Märke | Dell |
Specifikation
Leverans
Vi erbjuder flera smidiga leveransalternativ beroende på ditt postnummer, såsom Budbee Box, Early Bird, Instabox och DB Schenker. Vid köp över 499 kr är leveransen kostnadsfri, annars tillkommer en fraktavgift från 49 kr. Välj det alternativ som passar dig bäst för en bekväm leverans.
Betalning
Du kan betala tryggt och enkelt via Avarda med flera alternativ: Swish för snabb betalning, kortbetalning med VISA eller MasterCard, faktura med 30 dagars betalningstid, eller konto för flexibel delbetalning.